Mastercard ogłasza uczestników kolejnej edycji Start Path 
i zaprasza startupy z Polski do udziału w nowym naborze

Dodane: 28.06.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Na konferencji Money20/20 Europe Mastercard przedstawił grupę startupów uczestniczących w kolejnej edycji Mastercard Start Path — globalnym programie wspierającym zaawansowane startupy z branży technologii finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość handlu.

Najnowsza edycja programu koncentruje się na zniwelowaniu luki między handlem stacjonarnym i elektronicznym. Część z sześciu wybranych startupów wykorzysta analizy nawyków zakupowych i wzorców ruchu w sklepach do stworzenia spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Inne debiutujące firmy pomogą sprzedawcom w akceptowaniu płatności dokonywanych za pośrednictwem wiadomości SMS i platform opłacania rachunków na wyższe kwoty, których dawniej nie można było regulować kartą.

– Handel w coraz większym stopniu opiera się na Internecie. Firmy z branży technologii finansowych będą więc odgrywać kluczową rolę w zaspokajaniu zapotrzebowania klientów na inteligentną, spójną obsługę. Startupom, które chcą zmienić to środowisko, dostarczamy narzędzia, wskazówki i kontakty pozwalające im rozwijać działalność szybciej, niż mogłyby to osiągnąć samodzielnie – powiedziała Amy Neale, wiceprezes ds. programu Start Path w firmie Mastercard.

Najnowsza grupa uczestników Start Path obejmuje następujące firmy:

  • CardUp udostępnia platformę, która pozwala opłacać za pomocą kart kredytowych comiesięczne wydatki, np. czynsz lub ubezpieczenie, zapewniając przy tym dostęp do środków i możliwość zdobywania dodatkowych nagród.
  • Rozwiązanie ftcash pozwala małym sprzedawcom i przedsiębiorcom korzystać z kredytów biznesowych bez zabezpieczenia i akceptować płatności dokonywane przez ich klientów za pomocą aplikacji mobilnych i wiadomości.
  • Platforma ModoPayments udostępnia nowe metody płatności, w tym wykorzystywanie punktów zdobytych w programach lojalnościowych do robienia codziennych zakupów w sklepach.
  • Movvo zapewnia wgląd we wzorce poruszania się po sklepie i robienia zakupów.
  • ToneTag umożliwia realizację płatności zbliżeniowych za pomocą dowolnego urządzenia wykorzystującego fale dźwiękowe zamiast technologii NFC.
  • RecommenderX opracowuje nowoczesne narzędzia do analizy danych, które pozwalają przygotowywać spersonalizowane rekomendacje. 

Nowy nabór, również dla startupów z Polski

Zgłoszenia do następnego, 6-miesięcznego, wirtualnego programu będą przyjmowane do godz. 05:59 polskiego czasu w środę, 2 sierpnia 2017 r. Program jest przeznaczony dla startupów, które zmieniają oblicze bankowości, płatności elektronicznych i handlu, a także zostały już doinwestowane w tzw. rundzie zalążkowej lub w serii A. Zainteresowane startupy z Polski mogą znaleźć dodatkowe informacje i przesłać swoje zgłoszenie na stronie https://www.startpath.com/

Mastercard Start Path to globalna inicjatywa służąca wspieraniu innowacyjnych, debiutujących firm w szybkim opracowywaniu nowej generacji rozwiązań dla handlu. Program Start Path został uruchomiony w 2014 r., aby pomagać dynamicznym przedsiębiorcom rozwijać swoją działalność szybciej, niż mogliby to robić samodzielnie. Startupy uczestniczące w programie korzystają z wiedzy globalnej sieci ekspertów Mastercard, mają dostęp do klientów i partnerów tej organizacji oraz mogą wprowadzać innowacje bazujące na jej rozwiązaniach. Klienci Mastercard, którzy przystępują do programu w charakterze partnerów, zyskują możliwość nawiązania kontaktu z najlepszymi i najbardziej błyskotliwymi, debiutującymi firmami oraz dostęp do innowacji z całego świata. Aktualne informacje o programie można znaleźć na Twitterze: @MAstartpath.