Masz Alertownik – masz wpływ!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Alertownik zyskuje na popularności. Już kilkadziesiąt gmin, miast i powiatów oraz tysiące mieszkańców doceniło aplikację.

Zadowoleni użytkownicy przyznają, że kontakt mieszkańców z samorządami nigdy wcześniej nie był tak szybki, łatwy i przyjemny. Dzięki rewolucyjnej, bezpłatnej aplikacji każdy użytkownik, z dowolnego miejsca, może zgłaszać odpowiednim wydziałom Urzędu inicjatywy oraz napotkane w swoim otoczeniu problemy, takie jak: uszkodzenia nawierzchni, awarie czy dzikie wysypiska, dodając do zgłoszenia zdjęcie oraz wskazując lokalizację. Dzięki Alertownikowi, nie muszą już szukać numerów telefonów, adresów e-mail, czy stać w kolejce w urzędzie, wystarczy, że wybiorą nazwę instytucji z listy lub mapy w aplikacji. Mają realny wpływ na przestrzeń, która ich otacza.

fot. materiały prasowe

Należy oczywiście podkreślić, że komunikacja poprzez Alertownik jest obustronna. Jak wykorzystują system Alertownik samorządy? Wysyłają do mieszkańców powiadomienia o planowanych wydarzeniach, pojawiających się zagrożeniach i aktualnościach, prowadzą konsultacje społeczne i głosowania na budżet obywatelski. Dzięki Alertownikowi są jeszcze bliżej mieszkańców.

Aplikacja jest obecnie dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz IOS. Jednak już wkrótce pojawi się również wersja przeglądarkowa. Dodatkowo osoby, które nie posiadają smartfona czy tabletu będą mogły odbierać powiadomienia od urzędu w formie wiadomości sms.