Masz problem z nierzetelnym klientem? Skorzystaj z Finiata, by utrzymać płynność finansową firmy

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Dziś na polskim rynku rozpoczęła działalność Finiata, europejski lider w mikrofaktoringu. Firma oferuje nowoczesny mikrofaktoring: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. Klientem mogą być freelancerzy, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i firmy z sektora MSP.

Każda mała i średnia firma potrzebuje wsparcia w zakresie finansowania bieżącej działalności. Wielu przedsiębiorców szuka go w bankach, jednak nie zawsze udaje się im znaleźć produkty dostosowane do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Tymczasem potrzeby finansowe polskich firm rosną. Najnowsze badanie płatności firm w Polsce przygotowane przez Intrum Justitia wykazało, że ponad 50 proc. przedsiębiorców otrzymuje zapłatę w terminie do 30 dni po dacie płatności faktury, a 13 proc. czeka na pieniądze nawet 60 dni po dacie płatności. To fatalnie wpływa na ich bieżącą płynność finansową. Pieniądze wcześniej czy później trafiają na konto, więc problemem jest zbyt długi okres między wykonaniem zlecenia i wystawieniem faktury a płatnością.

Lekarstwa na bieżący brak środków są różne: kredyt, pożyczka-chwilówka, a także faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności. Lecz znów – zwykle te usługi są skomplikowane lub stosunkowo drogie. Klasyczny faktoring bankowy zazwyczaj wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi, a do tego korzystać z niego mogą najczęściej jedynie większe firmy i mogące się pochwalić przynajmniej 12-miesięcznym okresem działalności.

Odpowiedzią wpisującą się idealnie w potrzeby firm jest mikrofaktoring: usługa, z którą wchodzi na polski rynek firma Finiata. Należy ona do tzw. fintechów, czyli firm z branży finansowej, które świadczą znane usługi w sposób innowacyjny i przyjazny dla klientów. Mikrofaktoring w Finiacie jest prowadzony na zupełnie innych zasadach niż w typowych bankach: jest dostępny dla podmiotów mniejszych i działających krócej, w tym freelancerów. Usługa Finiaty to tzw. faktoring cichy z regresem. Oznacza to, że fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i Finiacie.

Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Już na starcie przyspiesza to uzyskanie środków przez firmy i mniejszych przedsiębiorców. Ponadto środki są wypłacane najpóźniej w ciągu 24 godzin od zaakceptowania faktury w systemie, co oznacza błyskawiczną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Koniec z nerwowym sprawdzaniem stanu konta w oczekiwaniu na przelew i z niekończącym się ponaglaniem nieterminowych kontrahentów.

Zasada jest prosta: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu Finiata, wykorzystuje posiadany limit faktoringowy. Przedsiębiorca sam ustala okres finansowania faktury. Jeśli pierwotny termin okaże się zbyt krótki, może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni jest przedłużenia bezpłatnie. Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni okresu finansowania. W przeciwieństwie do wielu banków w Finiacie darmowe są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m.in. rozpatrzenie wniosku czy przeprowadzenie analizy kredytowej.

– Chcemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną i przydatną usługę biznesową, przydatną w codziennym prowadzeniu firmy – mówi Tomasz Domagalski, Country Manager Finiata w Polsce. – Nie znam firmy, która nie lubi szybko płaconych faktur. Można z nich uregulować VAT, podatek dochodowy, wypłacić pensje pracownikom, uregulować płatności dostawcom, a także korzystać z wypracowanych pieniędzy we własnym zakresie jako właściciel. Wszyscy cieszą się z szybko wypłaconych pieniędzy. Usługa mikrofaktoringu świadczona przez Finiatę służy więc do tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali zamartwiać się o brak płynności i nieopłacone faktury, a mogli skupić się na rozwoju, sprzedaży, obsłudze klientów. Od 28 czerwca zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.finiata.pl, żeby całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jaki limit może uzyskać twoja firma – dodaje Tomasz Domagalski.

Finiata od samego początku istnienia na polskim rynku nawiązuje współpracę ze znanymi i skutecznymi partnerami. Pierwszym z nich jest inFakt, firma dostarczająca produkty księgowe oraz udostępniająca system do fakturowania online. Obecnie prowadzone są rozmowy z następnymi partnerami, za pośrednictwem których z usług Finiaty będą mogli korzystać ich klienci.