Mateby, czyli aplikacja, która nie pozwoli, abyś nudził się w swoim mieście

Dodane: 14.11.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Tysiące wydarzeń z całej Polski w jednej aplikacji pozwalającej na ich proste wyszukiwanie w zależności od preferencji. Tak w skrócie można opisać poznański startup, który chce zmienić polski rynek eventowy.

Mateby to aplikacja, która pozwala na wyszukiwanie wydarzeń w oparciu o podane miasto oraz kategorię. Użytkownicy mają do wyboru 8 kategorii: kluby & puby, koncerty, sport, kina, warsztaty, społeczne, teatr oraz top10. Wydarzenia prezentowane są na na liście lub mapie. Po znalezieniu interesującego eventu możliwe jest zapisanie go do ulubionych, co spowoduje, że na kilka godzin przed rozpoczęciem otrzymamy powiadomienie.

Twórcami aplikacji jest trójka studentów z Poznania. Obecnie ich projekt jest jednym z kilku wspieranych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej. Od dwóch miesięcy aplikację można znaleźć na system Android w Google Play, gdzie została pobrana do tej pory ponad 1000 razy. Dla posiadaczy pozostałych systemów dostępna jest strona internetowa, która przystosowana jest do urządzeń mobilnych.

– Wydarzenia są nie tylko wyznacznikiem tego, w jaki sposób postrzegamy dane miasto pod względem atrakcyjności, ale również integrują ludzi. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej komunikacji odbywa się w internecie, odrywamy się od rzeczywistości i zapominamy o otaczającym nas świecie. – tłumaczy Szymon Soppa, jeden z założycieli. – Chcemy tę sytuację zmienić poprzez zwiększenie świadomości wśród ludzi na temat tego, co ciekawego ma im do zaoferowania miasto, w którym żyją i tym samym zachęcić do spędzania czasu poza domem. Dla nas aplikacja w obecnej formie pozwala na sprawdzenie, jakie jest zainteresowanie rynkiem eventowym w Polsce oraz jaki jest profil typowego użytkownika. Informacje zwrotne są dla nas bardzo ważne, ponieważ niebawem chcemy również przygotować ofertę dla organizatorów. Naszym kolejnym celem jest wprowadzenie funkcji zarządzania wydarzeniami oraz umożliwienie organizatorom dotarcia do docelowej grupy uczestników w innowacyjny sposób.

W najbliższym czasie twórcy aplikacji mają nadzieję na nawiązanie współpracy z organizatorami wydarzeń. Chcą tym samym dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co jest częścią ich działań marketingowych.

fot. pexels.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem