Matematyka w działaniu. Tropiciele – to nowa aplikacja mobilna WSiP

Dodane: 30.09.2013

Mam Startup

Udostępnij:

„Matematyka w działaniu. Tropiciele” to nowa aplikacja mobilna WSiP stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5–7 lat. Interaktywne rozwiązania, zabawna oprawa muzyczna i graficzna uzupełniają zadania, których autorami są współtwórcy popularnego cyklu podręczników.

Matematyka w działaniu. Tropiciele” to nowa aplikacja mobilna WSiP stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5–7 lat. Interaktywne rozwiązania, zabawna oprawa muzyczna i graficzna uzupełniają zadania, których autorami są współtwórcy popularnego cyklu podręczników. Aplikacja rozwija umiejętność logicznego myślenia i uczy podstaw matematyki. Przygotowana została pod kątem tabletów działających w oparciu o iOS lub Androida i jest drugim tego rodzaju projektem WSiP.

Nowa aplikacja edukacyjna WSiP to 80 ćwiczeń ułatwiających poznanie prostych zasad matematyki, rozwijających umiejętność logicznego myślenia oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dziecko poznaje liczby od 0 do 10 oraz podstawowe figury. Uczy się też dodawać, odejmować oraz rozpoznawać kolory. Nagrodą za rozwiązanie każdych 5 zadań są instrumenty muzyczne i dźwięki, z których dzieci mogą układać własne melodie w „Pokoju muzycznym”. Całość uzupełnia „Pokój zabaw”, w którym dzieci bawią się figurami jak klockami, a także wirtualne „Liczydło”.

Aplikacja nie korzysta z mechanizmów wciągania dzieci w grę poprzez automatyczne przechodzenie z jednego zadania w drugie. Dziecko zawsze może przerwać grę, odpocząć, wrócić do niej, kiedy będzie miało ochotę. Samo decyduje też, kiedy zakończyło rozwiązywanie zadania i czy chce już sprawdzić poprawność jego wykonania.

Aplikację wraz z 20 pierwszymi zadaniami można ściągnąć za darmo z App Store i Google Play, pozostałe zadania dostępne są do kupienia w aplikacji. „Matematyka w działaniu” dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej („Math in Action”). Można z niej korzystać na tabletach z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Autorami ćwiczeń są współtwórcy podręczników WSiP „Tropiciele” – najczęściej nagradzanego cyklu książek do edukacji wczesnoszkolnej, który jako jedyny z obecnie dostępnych, prowadzi dzieci kompleksowo przez cztery lata nauki, począwszy od zerówki aż do trzeciej klasy.

Matematyka czekała na nowoczesne technologie. To idealny materiał na tablet – w aplikacji dziecko samo nadaje rysunkom ruch wykonując wiele czynności, które są podstawą uczenia się matematyki: klasyfikuje, łączy, rozdziela, przekłada i zamienia. Znikają wszystkie ograniczenia, jakie ma papier. Aplikacja mobilna nie tylko ułatwia uczenie przez zabawę, ale pozwala też w pełni zaprezentować matematykę w działaniu – mówi Małgorzata Skura, współautorka zadań w aplikacji „Matematyka w działaniu”.

Oprawę graficzną i rozwiązania interaktywne stworzyło studio Kiooik (z japońskiego „edukacja”), specjalizujące się w projektach multimedialnych dla dzieci. Od razu podchwyciliśmy temat matematyki. To wspaniały przedmiot, który obecny jest w wielu dziedzinach, także tych artystycznych i kreatywnych – mówi Jakub Kamma, współzałożyciel i prezes Kiooik.Widzimy duży potencjał w urządzeniach mobilnych, które poprzez interaktywną formę, dotyk, animację, dźwięk sprawiają, że nauka staje się bardziej atrakcyjna. Szkolnictwo przechodzi teraz ogromne zmiany, cieszymy się, że możemy w nich uczestniczyć.

To już druga aplikacja edukacyjna przygotowana przez WSiP. „Litery i Cyfry”, które ukazały się w kwietniu i spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, przygotowują dzieci do nauki pisania.

Szczegóły aplikacji „Matematyka w działaniu. Tropiciele” („Maths in action”)

  • 80 ćwiczeń matematycznych uporządkowanych w 4 działach
  • dodatki: „Pokój muzyczny”, „Pokój zabaw” oraz „Liczydło”
  • bezpłatne 20 ćwiczeń i 4 instrumenty
  • kolejne 60 ćwiczeń i 12 instrumentów do kupienia w aplikacji w App Store (2,69 EUR, 2,99 USD) oraz Google Play (9,90 PLN)
  • dwie niezależne wersje językowe (polska i angielska) przygotowana pod kątem dzieci w wieku od 5 do 7 lat na bazie cyklu podręczników WSiP do edukacji wczesnoszkolnej „Tropiciele. Edukacja wczesnoszkolna”
  • dostępne na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android od 30 września 2013

źródło: informacja prasowqa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem