Mateusz Tułecki o InternetBeta 2012

Dodane: 30.08.2012

Mam Startup Mam Startup

Mateusz Tułecki o InternetBeta 2012

Udostępnij:

O planach na tegoroczną edycję, aplikacji mobilnej dedykowanej konferencji oraz o prelegentach i uczestnikach rozmawiamy z Mateuszem Tułeckim – organizatorem InternetBeta 2012.

O planach na tegoroczną edycję, aplikacji mobilnej dedykowanej konferencji oraz o prelegentach i uczestnikach rozmawiamy z Mateuszem Tułeckim – organizatorem InternetBeta 2012.

Czym jest InternetBeta?

Internet Beta jest coroczną konferencją adresowaną do wszystkich tych, którzy są związani w pracy zawodowej z Internetem albo chcą z siecią i nowymi technologiami związać swoją przyszłość. Beta jest zróżnicowana tematycznie. Przyjeżdżają na nią ludzie bardzo różni i to właśnie jest siłą tej imprezy. To, że odbywa się w Rzeszowie jest również jej atutem. Nikt w trakcie imprezy nie umyka na spotkania ze znajomymi czy z partnerami biznesowymi tak jak się to zwykle dzieje w Warszawie czy Krakowie. Na InternetBeta się jedzie i się tu po prostu jest. Przez 3 dni, które podobno na długo zapadają w pamięci można posłuchać ciekawych wystąpień, znaleźć inspirację do działania, nawiązać kontakty, rozwinąć projekty.

Dlaczego postanowiłeś 5 lat temu zabrać się za organizację takiej konferencji?

Uważałem, że wówczas takiej konferencji jak InternetBeta po prostu nie było. Były imprezy adresowane do różnych środowisk, ale nie było takiej, która by te środowiska łączyła. Uczestniczyłem w konferencjach i imprezach dla marketingowców, startupowców, socjologów, inwestorów i ze zdziwieniem stwierdziłem, że ludzie z tych branż nie znają się między sobą. Moim zdaniem wymiana wiedzy i kontaktów pomiędzy tymi grupami jest najcenniejszą częścią Bety.

To już czwarta edycja konferencji. Jak ludzie w przeciągu tych lat zmienili swój pogląd na Internet?

Poglądu zasadniczo nie zmienili, uczestnicy Bety zawsze są na przedzie zmian albo dzięki Becie się tam znajdują. Zmieniają się tematy dominujące, w ilościach zgłoszeń prezentacji z danego zakresu.

Kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczna edycja i co ciekawego spotka nas tym razem na konferencji?

InternetBeta 2012 odbędzie się 26-28 września 2012 roku, choć już dzień wcześniej dla uczestników przygotowaliśmy w Rzeszowie atrakcje. Sama konferencja, wszystkie obrady i prelekcje, odbędą się pod Rzeszowem w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Przepiękne miejsce, widoki i infrastruktura. Na miejsce obrad będziemy z centrum miasta dowozić uczestników autobusami.

Co daje uczestnictwo w InternetBecie?

To, o czym wspomniałem wcześniej. Niesamowitą wartość merytoryczną, czyli co w sieci piszczy w pigułce, nie ograniczając się tylko do jednej tematyki. Olbrzymią dozę inspiracji, networking najwyższych lotów i niezapomniane imprezy integracyjne. To chyba działa, bo kto choć raz był na Becie, z chęcią tutaj wraca a większość podobno odlicza dni do kolejnej edycji.

Czy podczas tej edycji będziemy mogli korzystać z dedykowanej aplikacji? Na jakie systemy będzie działać?

Będzie aplikacja dostępna na iOSa i Androida dająca spore możliwości integracji, nawiązywania kontaktów a przede wszystkim pełniejszego uczestnictwa w InternetBeta 2012

Na jakie trudności napotkałeś organizując tegoroczną edycję InternetBety?

Są chyba dwie główne. Pierwszą trudnością jest budżet, a konkretniej rozmowy ze sponsorami. Firmy dysponują mniejszymi budżetami marketingowymi i widoczny jest regres. Dla mnie najważniejsza jest końcowa cena dla uczestnika i uważam, że 790 pln za trzydniowy mocno merytoryczny, inspirujący i dający możliwości nawiązania nowych kontaktów event to cena niewygórowana. Za niektóre dwudniowe konferencje płaci się zwykle o wiele więcej, choć są też świetne bezpłatne konferencje, takie jak InfoShare.

Drugą trudnością jest wybór tematów, który należy do mnie. Zgłoszeń i propozycji otrzymuję bardzo dużo. Ciekawych i inspirujących prezentacji starczyłoby przynajmniej na 5-cio dniowy event.

Kto powinien pojawić się na tej imprezie? Jak wyglądałby idealny uczestnik?

Nie ma uczestnika idealnego, choć są pewne cechy, które praktycznie każdy uczestnik poprzednich edycji posiada. To ciekawość świata, otwartość umysłu, pozytywne podejście do życia i otwartość na innych.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie dla startupów?

Trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, wysłać i czekać. No i oczywiście, jak się projekt zakwalifikuje do finału to trzeba na Betę przyjechać. Idea StartUp Sita wynika z profilu konferencji, czyli możliwości zaprezentowania swojego projektu bardzo zróżnicowanej widowni, nawiązanie nowych konktaktów, zebranie feedbacku. Uważam, że nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce.

Na jakie kryteria będą zwracać uwagę członkowie jury wybierając najlepszy startup w konkursie Startup Sito?

Jury jest złożone z doświadczonych profesjonalistów i mnie, każdy ma inne doświadczenie i podejście do tematu. Nie łudzimy się, że przyjdą same rewolucyjne projekty, ale liczymy na takie, które dają korzyść swoim użytkownikom i robią to inaczej, lepiej niż konkurencja. Ma być to koncept przemyślany, jednak może być na różnym stadium rozwoju. To są kwestie związane z dostaniem się do finałowej dziesiątki. Potem do tego dochodzi dobra prezentacja oraz działania promujące projekt wśród uczestników InternetBety i Jury konkursu.

Przedstawiciele projektów mają wykazać się pomysłowością i konsekwencją. Poza członkami jury, którzy głosują dopiero w piątek, każdy uczestnik InternetBety ma głos i co za tym idzie udział przy przyznawaniu nagrody publiczności. Dla niektórych właśnie nagroda publiczności jest najcenniejsza.

Dzięki za wywiad!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy mały konkurs, w którym do wygrania jest jedna bezpłatna wejściówka na InternetBeta 2012. Wystarczy, że do 5 września do godziny 12 przyślecie nam odpowiedź na pytanie: Dlaczego akurat Ty powinieneś otrzymać tą wejściówkę?

Wśród zgłoszeń rozlosujemy jedną osobę, która za darmo będzie uczestniczyć w konferencji. Odpowiedzi przysyłajcie na adres: [email protected] w tytule e-maila wpisując: InternetBeta 2012.

Powodzenia!

[Aktualizacja 05.09.2012]

Najbardziej przekonywującą odpowiedź przysłał nam Hubert G. i to on otrzymuje od nas wejściówkę na InternetBeta 2012! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszenia – były bardzo interesujące. Mamy nadzieję, że jakimś sposobem znajdziecie się w Rzeszowie w dniu konferencji – mimo, że nie wygraliście u nas konkursu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem