mBank już udziela firmom MŚP kredytów płynnościowych z gwarancją BGK de minimis w ramach „tarczy antykryzysowej”

Udostępnij:
Pakiet wsparcia dla mikro-, małych i średnich firm obejmuje szerszy zakres gwarancji kredytowych, które dodatkowo do końca roku są bezpłatne. Łatwiej dostępne i tańsze kredyty pomogą przedsiębiorcom finansować zobowiązania wynikające z bieżącej działalności w trudnych czasach epidemii.

mBank już udziela firmom z sektora MŚP preferencyjnych kredytów, które dzięki gwarancjom Banku Gospodarstwa Krajowego są łatwiej dostępne. Nowe zasady udzielania gwarancji BGK przewidują zwiększenie ich kwoty do 80% wartości kredytu, wydłużenie okresu ich obowiązywania do 39 miesięcy (dla kredytów obrotowych), a także całkowitą rezygnację do końca tego roku z pobierania prowizji za ich przyznawanie. Obniżenie prowizji do 0% obejmuje również kredyty już udzielone objęte gwarancją de minimis. Oferta mBanku dotyczy gwarancji de minimis i jest elementem „tarczy antykryzysowej”, czyli rządowego pakietu wsparcia dla przedsiębiorców.

– Małe i średnie firmy są kluczowym pracodawcą i kołem zamachowym polskiej gospodarki, ale z powodu trwającej epidemii koronawirusa przeżywają dziś trudne chwile. Wprowadzenie do oferty mBanku preferencyjnych kredytów z gwarancjami BGK pomoże im utrzymać ciągłość działalności – mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku.

Kredyty z gwarancjami BGK to ważny sposób na zwiększenie dostępu polskich przedsiębiorców do finansowania.

W ostatnich dniach mBank wprowadził szereg rozwiązań wspierających przedsiębiorców. Oferuje półroczną karencję w spłacie kapitałowej części raty kredytu a dla klientów mLeasing – możliwość obniżenia na taki sam okres rat leasingowych o 90%. Dodatkowo bank rozszerzył wachlarz usług świadczonych online, tak żeby klienci biznesowi mogli korzystać z nich bez wychodzenia z domu. mBank uruchomił też darmową infolinię księgową dla firm, przedsiębiorcom z branży e-commerce zaoferował bezpłatne korzystanie z Paynow – bramki do obsługi płatności online. To obecnie jedyna bezpłatna tego typu usługa na rynku.