McDonald’s inwestuje w Apprente. Roboty przyjmą zamówienie

Dodane: 16.09.2019

Jędrzej Dzierżyński

Udostępnij:

McDonald’s potwierdził przejęcie firmy Apprente, która dostarczy urządzenia analizujące ludzką mowę. Być może niebawem maszyny zastąpią obsługę w restauracjach sygnowanych przez amerykańską sieć.
Ci, którzy bali się, że w przyszłości zastąpią nas roboty, mieli rację. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych fast-foodów, McDonald’s, kupił Apprente, firmę wykorzystującą sztuczną inteligencję do rozumienia mowy.

Amerykańska sieciówka zakłada, że system rozpoznający język przydatna się w kioskach i aplikacjach mobilnych. Być może niedługo będziemy zamawiać jedzenie tylko przez maszynę.

Chociaż warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, to wiemy, że startup będzie częścią globalnego zespołu technologicznego amerykańskiego giganta. Sieć chce zaznaczyć swoją obecność w Dolinie Krzemowej, zatrudniając kolejnych specjalistów.

Apprente założono w 2017 r. Firma wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozumienia mowy. Do tej pory zebrała od inwestorów 4,8 mln dol.

Smart menu

Na początku tego roku McDonald’s kupił Dynamic Yield za 300 mln dol. Startup, o którym mowa, tworzy inteligentne menu, zmieniające się w zależności od warunków pogodowych.

Gdy robi się gorąco, algorytm proponuje lody, natomiast gdy spada temperatura, oferuje gorącą herbatę. Urządzenie uwzględnia takie czynniki jak pora dnia i regionalne preferencje kulinarne.

Do końca roku 2019 r. korporacja chce wydać miliard dolarów na modernizację 2 tys. placówek.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem