MedApp rozpoczyna współpracę z Johnson & Johnson

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

MedApp rozpoczyna współpracę z Johnson & Johnson

Udostępnij:

MedApp S.A. – polska spółka technologiczna oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i telemedycynie – wesprze firmę Johnson & Johnson w realizacji serii badań przesiewowych na terenie Warszawy. W badaniach weźmie udział około 1800 pacjentów potencjalnie chorych na zaburzenia rytmu serca, którzy będą mieli dostęp do zapisów i wyników badania dzięki systemowi telemedycznemu CarnaLife.

W projekcie oprócz MedApp oraz Johnson & Johnson uczestniczy również Fundacja „Serce dla arytmii”i Centrum Medyczne Kardiosystem, którego lekarze będą się zajmować kwalifikacją pacjentów poprzez przeprowadzanie wstępnych wywiadów. Wybrani pacjenci przez 7 dni będą rejestrowali określonepomiary za pomocą urządzeń do zdalnych badań EKG, na podstawie których lekarze zaangażowaniw projekt przygotują informację o wynikach badania. Pacjenci i lekarze przez cały okres badań będąmogli monitorować wyniki badania za pośrednictwem systemu CarnaLife.

– Johnson & Johnson to kolejny po Microsofcie międzynarodowy koncern, który nawiązał z nami współpracę. Niezwykle nas cieszy, że nasze rozwiązania znajdują uznanie wśród światowych korporacji zarówno medycznych, jak i technologicznych. Liczymy, że współpraca z farmaceutycznym potentatem pozwoli wielu Polakom poprawić jakość zdrowia, a także przyczyni się do dalszego rozwoju naszych rozwiązań– komentuje Mateusz Kierepka, Prezes Zarządu Medapp S.A. – Jesteśmy przekonani, że udział w tak dużym projekcie da nam możliwość współpracować w przyszłości z innymi globalnymi podmiotami. – dodaje Mateusz Kierepka

Umowa pomiędzy Spółką MedApp, a Johnson & Johnson Poland została podpisana 19 września br. Projekt rozpocznie się miesiąc od podpisania umowy. Nadzór merytoryczny nad projektem będzieprowadzony przez Dr. n. med. Piotra Lodzińskiego z I Katedry i Kliniki Kardiologii WarszawskiegoUniwersytetu Medycznego, który w grudniu 2018r. uzyskał tytuł Fellow of the European Society ofCardiology (FESC). Jest to tytuł przyznawany przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne zaosiągnięcia naukowe i kliniczne w dziedzinie kardiologii.

Badania będą wykonywane przez 18 miesięcy od wejścia umowy w życie. W ramach projektu zarównolekarze, jak i pacjenci będą mieli możliwość monitorowania wyników badań poprzez najnowszą generację systemu telemedycznego CarnaLife, która w tym miesiącu została w prowadzona przezSpółkę na rynek. Nowa wersja systemu została wzbogacona o interfejs Azure API autorstwa Microsoft, co pozwoli na szybsze wdrażanie oprogramowania w placówkach medycznych.