Medicover nawiązuje współpracę z GdziePoLek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Sieć prywatnych placówek medycznych Medicover i start-up GdziePoLek.pl rozpoczęły współpracę, dzięki której pacjenci szukający leków za pośrednictwem portalu mogą łatwo umówić się na konsultację u lekarza specjalisty w e-sklepie MediStore.com.pl.

Z kolei użytkownicy Medicover OnLine mają możliwość wyszukiwania zaleconych leków w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek.pl.

Zdjęcie główne artykułu by Pixabay.com | CC0

GdziePoLek.pl umożliwia pacjentom sprawdzenie dostępności potrzebnych leków w aptekach stacjonarnych. Niedawno na mapie pokazującej lokalizacje aptek pojawiły się także przychodnie Medicover oraz możliwość łatwego umówienia i opłacenia wizyty w internetowym sklepie MediStore.com.pl, intensywnie rozwijanym przez tę sieć medyczną.

– Część naszych użytkowników to osoby chcące samodzielnie poradzić sobie z drobnymi kłopotami zdrowotnymi, jednak w niektórych sytuacjach wizyta u lekarza jest nieunikniona. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że pacjenci uzyskali możliwość łatwego umówienia konsultacji w placówkach Medicover – mówi Maciej Jakubczyk, prezes GdziePoLek.pl. – Nowa funkcja GdziePoLek.pl ułatwia znalezienie odpowiedniego specjalisty – możemy zaproponować go pacjentowi na podstawie kontekstu poszukiwanego leku. Przykładowo, gdy wyświetlany jest potrzebny lek na nadciśnienie, GdziePoLek.pl zaproponuje kardiologa – dodaje.

– Możliwość nawiązania współpracy z GdziePoLek.pl pojawiła się akurat w momencie, gdy jako pierwsza duża sieć medyczna udostępniliśmy naszym pacjentom opcję umawiania i opłacania pojedynczych wizyt przez Internet – wyjaśnia Marek Dorsz, kierownik projektu MediStore.com.pl. – Jesteśmy jak najbardziej otwarci na współpracę z kolejnymi partnerami – dodaje.

Na wewnętrznym portalu Medicover OnLine, przeznaczonym dla pacjentów tej sieci medycznej, osadzona została wyszukiwarka GdziePoLek.pl, dzięki czemu łatwy dostęp do serwisu zyskało ok. 500 tys. pacjentów posiadających abonament. Grupa Medicover posiada także własne apteki, ale wyszukiwanie pokazuje dostępność leków we wszystkich placówkach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w otwartym dla każdej apteki programie.

Dotychczasowe statystyki GdziePoLek.pl pokazują duże zainteresowanie pacjentów ofertą centrów medycznych Medicover, które przeglądane są porównywalnie często do aptek. Jak pokazują dane za styczeń, od momentu pierwszej integracji z Medicover, ruch na GdziePoLek.pl wzrósł 2-3 krotnie.

Portal w dalszym ciągu pozostaje wyłączną własnością firmy Goldenberry.