Mentalio z nowym inwestorem strategicznym: JB ASI pomoże w rozwoju narzędzia do opieki psychiatrycznej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Mentalio z nowym inwestorem strategicznym: JB ASI pomoże w rozwoju narzędzia do opieki psychiatrycznej

Udostępnij:

JB ASI stała się strategicznym inwestorem Mentalio. Projekt Mentalio rozpoczął się dzięki wsparciu Agencji Badań Medycznych, która finansuje m.in. realizację badania klinicznego. Inwestycja JB ASI pozwoli na dalszy rozwój technologii oraz części biznesowej projektu.

Rozwiązanie dla polskiego systemu opieki psychiatrycznej

Mentalio to system, którego głównym zadaniem jest poprawa efektywności opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą poprzez wsparcie działań diagnostycznych i terapeutycznych. Jego użytkownikami są psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy, a także pacjenci i ich rodzice/opiekunowie, dostarczający kluczowych informacji, niezbędnych do podejmowania odpowiednich decyzji klinicznych. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję, która ma wspierać użytkownika w procesie podejmowanie decyzji co do diagnozy i leczenia.

Jesteśmy dumni, iż nie tylko Agencja Badań Medycznych, ale również przedstawiciele polskiego biznesu zauważają potrzebę społeczną, na jaką odpowiada Mentalio. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i żywe zainteresowanie problematyką zdrowia psychicznego, którymi odznacza się zespół JB ASI, pozwolą nam wspólnie wnieść realny wkład w rozwój psychiatrii w Polsce i na świecie – komentuje dr inż. Wojciech Komnata, CEO Mentalio.

Przedstawiciele startupu w opublikowanym komunikacie podkreślają, iż „wierzą, że partnerskie relacje, które nawiązały się już podczas pierwszych rozmów, pozwolą nam efektywnie realizować wspólnie wyznaczone cele strategiczne.”

Konkretna misja i konkretny problem

– Mentalio przykuło naszą uwagę, ponieważ był odpowiedzią na poważny problem, o którym słyszy się od dawna. Psychiatria dziecięca jest skrajnie niedoinwestowana, brakuje rozwiązań sytuacji, którą obrazują statystyki zmieniające się w niepokojącym tempie. Od dawna obserwowaliśmy raporty publikowane przez instytucje państwowe i badawcze, zawierające wyniki badań nad stanem polskiej psychiatrii i zdrowia psychicznego młodych Polaków. W Mentalio bardzo doceniamy to, że za projektem stoi konkretna misja. Jest to rozwiązanie, które ma ogromną szansę wnieść wiele dobrego do obszaru polskiej psychiatrii dziecięcej i z niecierpliwością czekamy na efekty w dłuższej perspektywie. Z uwagi na zastosowane technologie wierzymy, że Mentalio będzie wyznaczać trendy w branży medtech. Jest to zdecydowanie projekt na miarę współczesnych potrzeb. Nie ukrywam, że przyglądamy się branży medtech i w przyszłości będziemy zainteresowani poszerzeniem portfela inwestycyjnego – mówi Radosław Wyszyński, dyrektor ds. relacji inwestorskich i sprzedaży w JB ASI oraz co-founder.

Czytaj także: