Mercusys wprowadza do oferty nowy bezprzewodowy router, który zaskakuje wydajnością

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Mercusys wprowadza do oferty nowy bezprzewodowy router, który zaskakuje wydajnością

Udostępnij:

Portfolio budżetowej marki Mercusys wzbogacone zostało o super wydajny router – Mercusys MR50G. Urządzenie szczególnie polecane jest osobom potrzebującym niezawodnego, szybkiego routera w rozsądnej cenie oraz operatorom internetowym, którzy swoim klientom chcieliby zaoferować wydajne urządzenie do Internetu światłowodowego.
Router Mercusys MR50G oferuje bardzo dużo przydatnych funkcji, których trudno szukać w podobnych, konkurencyjnych modelach, dostępnych na polskim rynku. Ważną zaletą jest uniwersalność urządzenia, które może pracować również jako Access Point. Mercusys MR50G pracuje w standardzie 802.11ac, oferując łączną przepustowość do 1900Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300Mb/s w paśmie 5Ghz oraz do 600Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz). Poprzez połączenie w paśmie 2,4GHz użytkownicy mogą swobodnie korzystać z poczty elektronicznej czy przeglądarek internetowych, w tym samym czasie pozostawiając pasmo 5GHz do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. gier online czy oglądania filmów i ulubionych seriali w jakości 4K.

Dobry zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu gwarantuje aż sześć anten o
mocy 5dBi, które wspierane są technologią kształtowania wiązki (Beamforming). Technologia ta umożliwia zlokalizowanie urządzeń łączących się z routerem i zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając dzięki temu wyższą wydajność i stabilność połączeń. Co ważne, wykorzystując technologię Smart Connect, router automatycznie wybiera dla każdego połączonego z siecią sprzętu mniej obciążone w danym momencie pasmo WiFi. Skuteczność tych połączeń została dodatkowo zoptymalizowana poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO 3×3, dzięki której router jest w stanie komunikować się z trzema urządzeniami klienckimi jednocześnie, co znacznie poprawia ogólną wydajność oraz przepustowość sieci.

Dodatkowo sprzęt został wyposażony został w gigabitowy port WAN oraz dwa gigabitowe porty LAN, które gwarantują także szybkie połączenia przewodowe. Dzięki temu, aby uzyskać maksymalną wydajność, wysoką stabilność i prędkość połączenia podczas korzystania z domowych urządzeń takich jak komputery, telewizory, konsole wystarczy połączyć je z routerem.

Cena tego jakże przydatnego urządzenia? Router Mercusys MR50G  kosztuje dziś niespełna 160zł. Więcej informacji na temat routera dostępnych jest na stronie producenta: https://www.mercusys.com/pl/product/details/mr50g

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem