Miasto Poznań i Samsung ogłaszają konkurs dla programistów

Dodane: 26.08.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Centrum Badawczo-Rozwojowe Samsung Polska wraz z Miastem Poznań organizują konkurs „Samsung App Challenge Poznań”. Jest to wyjątkowa inicjatywa skierowana do zdolnych programistów oraz zespołów składających się maksymalnie z pięciu osób.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Samsung Polska wraz z Miastem Poznań organizują konkurs „Samsung App Challenge Poznań”. Jest to wyjątkowa inicjatywa skierowana do zdolnych programistów oraz zespołów składających się maksymalnie z pięciu osób. Celem konkursu jest stworzenie aplikacji, które będą promowały Poznań.

„Samsung App Challenge Poznań” ma bardzo proste i jasne reguły. Wystarczy stworzyć aplikację na system Android i zamieścić ją do 31.10.2013 r. w sklepie Samsung Apps a następnie zgłosić do konkursu. Jedyny wymóg, a zarazem drogowskaz, to konieczność skorzystania z API Miasta Poznania, reszta pozostaje w gestii pomysłu i kreatywności wszystkich chętnych i gotowych do podjęcia rywalizacji. Kryteriami oceny aplikacji są między innymi: atrakcyjność dla użytkowników, funkcjonalność, design czy stopień wykorzystania udostępnionego przez Urząd Miasta Poznania API.

Warto skorzystać i spróbować swoich sił i talentu, gdyż na najlepszych czekają wartościowe nagrody. Premiowanych będzie pierwsze 10 miejsc a do wygrania są Samsung Smart TV, telefony Samsung Galaxy S4 oraz tablety Samsung Galaxy Tab 3. Oprócz nagród najbardziej utalentowani programiści otrzymają możliwość odbycia specjalistycznych praktyk w centrum R&D Samsunga, które mogą zakończyć się propozycją zatrudnienia w firmie. Laureaci zapoznają się z codziennymi obowiązkami jego pracowników i na własne oczy zobaczą nowoczesne technologie są w nim opracowywane. Jest to nie tylko duża ciekawostka, ale także możliwość nadania swojej karierze nowego kierunku, gdyż wielu z przyjętych praktykantów może znaleźć zatrudnienie w poznańskim oddziale firmy Samsung.

Poznań to akademickie epicentrum. Tu codziennie wybucha pewnie i kilkanaście pomysłów programistycznych. Teraz Miasto razem z firmą Samsung chce promować i nagradzać te koncepcje, które uda się przeistoczyć w rozwiązania dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Mam nadzieję, że sam wkrótce z nich skorzystam – tak o konkursie mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Realizowany wspólnie z Samsungiem projekt wpisuje się w strategię Miasta, które stawia na rozwój nowych technologii. Celem władz miasta jest także wspieranie młodych mieszkańców w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Stworzone przez nich aplikacje przysłużą się nie tylko mieszkańcom miasta ale także odwiedzającym. Dodatkowo jest to niestandardowa metoda promocji Miasta, które zaistnieje na szybko rosnącym rynku aplikacji mobilnych. Wspólny projekt jest także przykładem, że biznes może efektywnie działać wspólnie z władzami samorządowymi. Oprócz konkursu „SamsungApp Challenge Poznań” w przyszłości realizowane będą wspólnie także inne przedsięwzięcia w ramach drugiej edycji projektu Konsorcjum Marki Poznań, w którym uczestniczy firma Samsung.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Samsung Polska istnieje od 2000 roku i funkcjonuje w trzech miastach: Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Jego działalność skoncentrowana jest na projektowaniu zaawansowanych systemów telewizji cyfrowej, konwergencji platform, systemów mobilnych, inteligentnych technologii oraz rozwiązań dla biznesu. Istotną rolę pełnią też centra jakości i certyfikacji, dbające o jakość oraz niezawodność produktów Samsung Electronics. Poznański oddział Centrum został utworzony w 2011 roku i obecnie daje zatrudnienie ponad setce wysokiej klasy specjalistów. Szczyci się takimi wyróżnieniami jak „Idealny pracodawca” (2012) czy „Top Employer Poland” (2011, 2012, 2013).

Więcej szczegółów i informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: appchallenge.samsung.pl

źródło: informacja prasowa