Microsoft i DJI umożliwią innowatorom budowanie latających robotów

Dodane: 08.05.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

Podczas konferencji deweloperskiej Microsoft Build korporacja ogłosiła współpracę z producentem dronów, DJI. Partnerstwo ma na celu wdrożenie więcej narzędzi Microsoftu do uczenia maszynowego w komercyjnych dronach.

fot. unsplash.com

Porozumienie pomiędzy Microsoftem i DJI wydaje się logicznym krokiem. Obie firmy planują wprowadzić do oferty nowe komercyjne rozwiązania dronowe z wykorzystaniem Azure IoT Edge i sztucznej inteligencji dla branż takich jak rolnictwo, budownictwo i bezpieczeństwo publiczne. Warto mieć na uwadze to, że firmy współpracują już nad rozwiązaniem FarmBeats firmy Microsoft, platformą AI i IoT dla rolników. 

Nowe obszary do eksploracji

DJI natomiast ogłosił, że Azure jest obecnie preferowanym partnerem w dziedzinie przetwarzania w chmurze. Firma będzie wykorzystywać tę platformę między innymi do analizy danych wideo. 

W ramach partnerstwa, DJI uruchomi również zestaw narzędzi dla programistów (SDK) dla systemu Windows, który pozwoli programistom Windowsa na tworzenie natywnych aplikacji do kontrolowania dronów DJI. Udostępniony SDK umożliwi programistom także integrowanie narzędzi innych firm do zarządzania komponentami dronów. 

Czas na latające roboty

Nowe możliwości to furtka do budowania kolejnych narzędzi. Programiści Windows wkrótce będą mogli używać dronów, sztucznej inteligencji i technologii uczenia maszynowego do tworzenia inteligentnych latających robotów, które zaoszczędzą czas i pieniądze wielu firmom.

Co ciekawe, Microsoft podkreśla również, że to porozumienie daje DJI dostęp do programu Azure IP Advantage, czyli kompleksowej ochrony przed ryzykiem związanym z własnością intelektualną. Firma dodaje, że ta współpraca jest przykładem ważnej roli, jaką odgrywa własność intelektualna w budowaniu zdrowego i dynamicznego ekosystemu technologicznego opierającego się na partnerstwach w rozwijających się sektorach.