Microsoft otwiera w Warszawie inkubator dla startupów. Pomoże im wejść na zagraniczne rynki

Dodane: 30.03.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Mający powstać niebawem inkubator współtworzą Microsoft, firma doradcza EY i polski software house Senfino. Wesprą lokalne startupy w budowaniu modeli biznesowych, pozyskiwaniu klientów i międzynarodowej ekspansji.

Na zdjęciu: Satya Nadella, CEO Microsoft | fot. materiały prasowe 

Trzech partnerów

Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella przyleciał do Warszawy, gdzie opowiedział o nowym inkubatorze dla przedsiębiorców, który nazywa się Startberry. Stwierdził przy tej okazji, że chce umożliwić każdemu polskiemu startupowi dostęp do potrzebnych zasobów, platformy technologicznej i ekspertów. Ma to im pomóc w budowaniu cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych.

Do tego startupowcy z Polski będą mogli liczyć na wsparcie ze strony firmy konsultingowej EY, której przedstawiciele pomogą im zarządzać finansami i sprzedażą oraz nawiązywać kontakty z partnerami z zagranicy. Ponadto będą brali udział w warsztatach i i spotkaniach doradczych w zakresie wykorzystania technologii Microsoft.

Wymiana doświadczeń

Inkubator będzie zlokalizowany w Warszawie przy ul. Grochowskiej 306 i będzie miał powierzchnie 600m2. Odpowiedzialny za jego przygotowanie i zarządzanie jest software house Senfino, który niegdyś brał udział w konkursie dla młodych przedsiębiorców Microsoft Imagine Cup. Jego pracownicy będą na codzień przebywać w jednym z biur inkubatora i wspierać odwiedzających.

– Powołując do życia Startberry wracamy do korzeni. Pamiętamy własne początki i wyzwania jakie wówczas stały przed nami. Teraz jako trochę starsi koledzy, mamy szansę pomóc tym, którzy są na początku tej drogi. Mają świetne pomysły i energię, ale czasami potrzebują wskazania właściwego kierunku. Dzisiaj to my możemy podzielić się sprawdzonymi praktykami ze społecznością startupową skracając tym samym ich drogę do rynkowej dojrzałości – mówi dyrektor generalny Senfino Tomasz Rutkowski, cytowany w komunikacie prasowym.

Rozwinąć potencjał gospodarczy

Przy tej okazji wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska ma ambicje, aby w perspektywie kilku lat stać się europejskim hubem nowych technologii. Dodał, że taki potencjał w naszej gospodarce widzimy nie tylko my, ale także światowi eksperci. Jego zdaniem, skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej będzie możliwe tylko wówczas, gdy polskie firmy w pełni rozwiną swój potencjał innowacyjny oraz zdolność do kreowania nowych i przełomowych modeli biznesowych, produktów i usług.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem