Microsoft przejmuje Mover w celu wzmocnienia rozwiązań migracji do chmury

Dodane: 22.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Firma Microsoft ogłosiła, że nabyła Mover, dostawcę migracji plików samoobsługowych w chmurze z siedzibą w Edmonton. Nie ujawniono warunków umowy, ale wiadomo, że technologia startupu wzmocni istniejące rozwiązania giganta, takie jak FastTrack i narzędzie migracji SharePoint do migracji zawartości z lokalnych witryn SharePoint i plików do Microsoft 365.
Zestaw narzędzi Mover obsługuje migrację od kilkunastu dostawców usług w chmurze – w tym Box, Dropbox, Egnyte i Google Drive – do OneDrive i SharePoint. Administratorzy mogą zarządzać transferami za pomocą nieograniczonej funkcji planowania i wykonywać masowe migracje użytkowników i danych między platformami. Pomocne jest to, że Mover automatycznie zachowuje nienaruszone uprawnienia, nawet w trakcie przyrostowych transferów plików i przechowuje skrupulatne dzienniki każdego wykonywanego zadania.

Mover miał ogromną konkurencję w Skytap i BitTitan, ale solidność jego pakietu przyciągnęła takie firmy jak BuzzFeed, Bandwidth, Symantec, Xero, Dolby, Workiva, Agosto, Autodesk, Belmond, Corel, Nike i RetetMeNot. Mover twierdzi, że od 2013 roku przeniósł miliardy plików do kilkudziesięciu usług.

Na blogu Microsoft czytamy:

„Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę migracji istniejących aplikacji i infrastruktury na platformę Azure, która obejmuje odpowiednie narzędzia, procesy i programy. W ramach tej ciągłej inwestycji z radością witamy przywództwo, talent, technologię i głęboką wiedzę specjalistyczną, jaką Movere ma w swojej ofercie, umożliwiając klientom podróż do chmury w ciągu ostatnich 11 lat.

Innowacyjne funkcje wykrywania i oceny Movere uzupełnią Azure Migrate i nasze zintegrowane rozwiązania dla partnerów, dzięki czemu migracja będzie łatwiejszym procesem dla naszych klientów. Wierzymy, że udane migracje w chmurze umożliwiają transformację biznesu, a to przejęcie podkreśla nasze inwestycje, aby tak się stało.”

Microsoft inwestuje w rozwiązania chmurowe

To nie pierwsza współpraca amerykańskiego giganta, która ma na celu wzmocnić oferowane usługi związane z chmurą. W połowie tego roku pisaliśmy o tym, że Microsoft Corp. i Oracle Corp. ogłosiły partnerstwo w zakresie współpracy usług chmurowych, umożliwiające klientom migrację i uruchamianie obciążeń korporacyjnych o znaczeniu newralgicznym na platformie Microsoft Azure i Oracle Cloud.

– Mając w portfolio chmurę najczęściej wybieraną przez przedsiębiorstwa (95% firm z listy Fortune 500 korzysta z platformy Azure), zawsze koncentrowaliśmy się przede wszystkim na pomaganiu naszym klientom w cyfrowej transformacji. Dzięki doświadczeniu Oracle w obsłudze klientów enterprise, sojusz z tą firmą jest dla nas naturalnym wyborem, ponieważ pomagamy naszym wspólnym klientom przyspieszyć migrację firmowych aplikacji i baz danych do chmury publicznej – powiedział Scott Guthrie, wiceprezes Microsoft, szef Działu chmury i sztucznej inteligencji.

Klientom korzystającym z oprogramowania Oracle na platformie Oracle Cloud i oprogramowaniu Microsoft na platformie Azure, współpraca umożliwia tworzenie nowych i innowacyjnych scenariuszy biznesowych, takich jak uruchamianie pakietu Oracle E-Business Suite lub Oracle JD Edwards na platformie Azure przy użyciu Oracle Autonomous Database działającej na platformie Exadata w Chmurze Oracle.

O technologii chmury w ostatnim czasie mówi się coraz więcej. Widać jest to technologia przyszłości, bo interesują się nią największe korporacje świata. Zobaczymy jak ta branża rozwinie się w najbliższym czasie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem