Microsoft stworzył oficjalny headset dedykowany konsolom Xbox Series X i S

Dodane: 17.02.2021

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Do tej pory gracze korzystający z konsoli Xbox musieli zaopatrywać się w słuchawki od różnych producentów. Teraz w końcu będą mogli stworzyć jednorodny zestaw i dobrać do konsoli dedykowane słuchawki od Microsoft.
Xbox Wireless Headset to słuchawki stworzone dla graczy – w końcu w grach sieciowych, w których liczy się refleks i czas reakcji, jakość i szybkość dźwięku, często decyduje o wygranej. W nowym produkcie od Microsoft, z którego będą mogli korzystać posiadacze najnowszej konsoli Xbox, przesyłany sygnał ma nie mieć żadnych opóźnień dźwięku, mimo łączenia bezprzewodowego.

Ważną informacją jest to, że sprzęt obsłuży kilka standardów dźwięku przestrzennego – Windows Sonic, Dolby Atmos oraz DTS Headphone: X. Zapewni to znakomite doznania podczas rozgrywek.

Dodatkowo zestaw słuchawkowy wykorzystuje podwójne kształtowanie wiązki dźwięku, dostraja również izolację głosu, wyciszając otoczenie i szum tła (dwa tryby – automatyczne i ręczne wyciszanie). Słuchawki będą się aktualizować automatycznie, da się również dostroić dźwięk przy użyciu aplikacji Akcesoria Xbox.

Oczywiście prócz konsoli można go będzie również sparować z innymi urządzeniami przy użyciu Bluetooth. Microsoft poinformował, że headset da się spiąć jednocześnie z konsolą i smartfonem, co pozwoli odbierać telefony podczas grania. Czy funkcja może zachęcać do grania w godzinach pracy? Bardzo możliwe!

Xbox Wireless Headset trafi na rynek 16 marca i będzie kosztować 449 złotych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem