MIDVEN S.A. nabywa akcje TNN Finance S.A.

Dodane: 06.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

MIDVEN S.A. poprzez podmiot w 100% od niego zależny nabył 2.556.000 akcji Spółki TNN Finance S.A. po cenie nominalnej 0,10 groszy za 1 akcję, zmierzającej na parkiet giełdowy NewConnect.

MIDVEN S.A. poprzez podmiot w 100% od niego zależny nabył 2.556.000 akcji Spółki TNN Finance S.A. po cenie nominalnej 0,10 groszy za 1 akcję, zmierzającej na parkiet giełdowy NewConnect.

TNN Finance S.A. jest spółką zarządzającą jednym z pierwszych kantorów internetowych w Polsce – KantorOnline.pl. Właściciel platformy wymiany walut planuje debiut na rynku NewConnect w III kwartale br. jako pierwszego kantoru internetowego na parkiecie giełdowym. Celem wejścia na alternatywny rynek akcji jest nie tylko pozyskanie kapitału inwestycyjnego na rozwój ale również zyskanie wiarygodności swojej działalności w oczach aktualnych a także przyszłych klientów kantoru.

– Zdecydowaliśmy się na inwestycje w Spółkę, która dynamicznie się rozwija i ma w planach wprowadzenie dodatkowych produktów, czy też rozwój automatyzacji procesów informatycznych – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A.

KantorOnline.pl powstał w lutym 2011 roku, odnotowując rok do roku stały 40% przyrost liczby klientów, których większość stanowiły osoby spłacające kredyty walutowe oraz firmy działające w handlu międzynarodowym. W ciągu 1 roku działalności całkowita wielkość obrotów walutami wyniosła ponad 137 mln złotych. Aktualnie KantorOnline.pl współpracuje z 9 bankami – Alior Bank, BZ WBK, Millennium Bank, Kredyt Bank, BRE bank, Multi Bank, mBank, PKO BP oraz Polbank EFG. TNN Finance S.A. planuje rozszerzyć grupę banków i tym samym zapewnić większą szybkość realizacji transakcji w bankach, które nie oferują automatycznych platform wymiany walut. Spółka będąc rentowną od samego początku działalności prognozuje w 2012 roku wzrost przychodów o 40% w stosunku do roku poprzedniego.

Midven S.A. jest butikiem doradczo – inwestycyjnym (tzw. investment boutique) działającym zarówno na rynku polskim w imieniu amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Private Equity – Yorkville Advisors LLC, jak również specjalizującym się w usługach doradczych oraz inwestycjach kapitałowych w wybrane podmioty na rynku NewConnect.

źródło: informacja prasowa