Midven stawia na rynek gier

Dodane: 03.10.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Notowana na NewConnect Grupa Midven S.A. poinformowała o aktualizacji strategii. Według zaktualizowanych założeń Grupa chce się rozwijać w oparciu o współfinansowanie produkcji gier komputerowych oraz inwestowaniu w spółki samodzielnie zajmujące się produkcją gier.

Grupa Midven konsekwentnie buduje swoje kompetencje w branży gier. Jest pośrednio znaczącym akcjonariuszem notowanej już na NewConnect spółki Prime Bit Games S.A. Firma rozpoczęła również negocjacje względem inwestycji w spółkę Kool2Play, która zajmuje się tworzeniem gier komputerowych oraz działaniami marketingowymi produktów z branży gier komputerowych. Firma zawarła również w ostatnim czasie umowę licencyjną na wprowadzenie do obrotu i sprzedaży trzech gier na platformę Nintendo Switch.

– Konsekwentnie rozbudowywaliśmy naszą grupę o podmioty związane z branżą gamingową. Posiadamy już znaczący pakiet akcji w Prime Bit Games S.A., jesteśmy już na ostatniej prostej aby dokonać kolejnej inwestycji, jak również prowadzimy rozmowy z innymi podmiotami kapitałowymi z segmentu gier. Wychodzimy z założenia, że nadszedł odpowiedni moment, aby skoncentrować się na tej działalności, co powinno być także korzystne dla wszystkich akcjonariuszy – mówi Andrzej Zając, prezes Midven S.A.

Jednym z filarów rozwoju Grupy Midven będzie współfinansowanie gier z innymi studiami. Pozyskane ze sprzedaży wydanie gry będą zaś dzielone w zależności od poziomu finansowania danego projektu przez zaangażowane strony. Grupa chce również inwestować w wybrane zespoły deweloperskie na rynku gier. Zamierza wspierać spółki portfelowe tego typu w zakresie przygotowania i realizacji strategii, w tym w szczególności w zakresie strategii pozyskania dodatkowego kapitału i upublicznienia spółki.

Midven poinformował również że w związku ze zmianą strategii rozważa zmianę nazwy spółki oraz że będzie w dalszym ciągu wspierał podmioty znajdujące się portfolio Emitenta, tj. Bookre sp. z o.o. Parcel Technik S.A. oraz Medard S.A.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem