Międzynarodowa ekspansja BADURY ze wsparciem polskiego ERP Navireo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

BADURa, jeden z największych producentów obuwia w Polsce, rozwija sieć swoich salonów, wykorzystując system ERP Navireo firmy InsERT. Z rozwiązania korzysta już ponad 50 sklepów, w tym najnowszy w Pradze.

fot. materiały prasowe 

Polski system Navireo został wdrożony w nowo otwartym salonie BADURY w Pradze. To pierwszy zagraniczny sklep doskonale znanej na rodzimym rynku marki i początek ekspansji sieci poza krajem. Czeska placówka dołącza do grona ponad 50 salonów firmowych już obsługiwanych przez polski system.

– Dynamiczny rozwój naszej firmy wymagał solidnego rozwiązania. Systemu, który sprostałby nie tylko bieżącym potrzebom, ale który także byłby w stanie dotrzymać nam kroku i elastycznie dopasowywać się do naszych wciąż rosnących wymagań. Wybór Navireo był właściwą decyzją – mówi Tomasz Grodecki, prezes BADURA S.A.

Wraz z rozwojem sieci handlowej przeprowadzane są kolejne wdrożenia. System jest rozbudowywany nie tylko o kolejne licencje, ale również o dedykowane rozwiązania, możliwe do realizacji dzięki otwartości Navireo na modyfikacje, m.in. interfejs użytkownika w językach obcych, np. czeskim, czy automatyczne rozliczanie rozrachunków i przeksięgowania dotyczące importu danych rozliczeniowych od pośredników takich jak DHL, PayU itd. Stworzono też dedykowany moduł rabatowania towarów, specjalne rozwiązanie umożliwiające identyfikowanie klienta oraz liczne raporty wspomagające pracę działów sprzedaży i księgowości.

Oparcie swojej działalności biznesowej na systemie Navireo przyniosło firmie BADURA wymierne korzyści. Najważniejsze z nich to kontrola online wszystkich magazynów, pozwalająca na optymalizację ich stanów i wsparcie zarządzania dystrybucją, możliwość centralnego zarządzania cenami produktów w poszczególnych magazynach, a także bardzo szybkie i dowolne raportowanie sprzedaży wszystkich magazynów oraz kontrola kasy. Firma bardzo sobie ceni łatwą kontrolę stanu towarowego w poszczególnych magazynach i możliwość szybkiego przerzucania nadwyżek towarowych z magazynu, gdzie sprzedaż danego modelu jest słabsza, do magazynu, gdzie ten sam model sprzedaje się lepiej.

Rozbudowa systemu o moduły księgowe ułatwiła i usprawniła działanie firmy, eliminując dotychczasowe problemy wynikające ze zróżnicowanego środowiska i konieczności wymiany danych pomiędzy różnymi programami. Dane księgowe dostępne są „od ręki” i na bieżąco pozwalają śledzić procesy biznesowe – również z kilkudziesięciu oddziałów, a sięgnięcie do danych źródłowych nie sprawia problemu.

Navireo jest również źródłem informacji dla systemów analitycznych, planowania oraz platformy sklepu internetowego.

Obecne wdrożenia w firmie BADURA realizuje BIELbit sp. z o.o., Partner Navireo z Bielska-Białej

Początki firmy BADURA sięgają roku 1979, kiedy to założyciel, Zdzisław Badura, zaczął stawiać samodzielne kroki w branży obuwniczej. Droga, jaką przebyła firma, od małego warsztatu, założonego w trudnym dla prywatnego biznesu okresie, do jednego z największych producentów obuwia w Polsce, pokazuje ogromną determinację właścicieli do osiągnięcia sukcesu.

Nawet po latach, już w fabryce posiadającej nowoczesny park maszynowy, do produkcji obuwia, wciąż najważniejszy jest doświadczony pracownik, który dba o to, aby produkowane buty były komfortowe, trwałe, a ich wygląd zachwycał klientów.

Obecnie BADURA jest w stanie produkować 500 tys. par obuwia rocznie, od lekkich sandałów i balerin, poprzez eleganckie czółenka i półbuty, ciepłe botki i kozaki, do ponadprzeciętnie wytrzymałych butów trekkingowych. Produkty firmy można nabyć w sieci sprzedaży liczącej ponad 50 salonów w Polsce i za granicą, a także w sklepie internetowym www.badura.pl