Międzynarodowa konferencja o nowych technologiach z polskim akcentem

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Już po raz dziewiąty w Londynie odbyła się konferencja NOAH, której tematyka skupia się na usługach oferowanych za pośrednictwem internetu. Jednym z gości konferencji był fintech Finiata, który od kilku miesięcy z powodzeniem rozwija się na polskim rynku.

Na zdjęciu: Grzegorz Micyk, CEO Finiata Polska

Konferencja NOAH potwierdza, że XXI wiek to Złoty Wiek Technologii, który umożliwia nam dostęp do uczestnictwa w światowej gospodarce, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie mogło więc na niej zabraknąć Finiaty, największego, europejskiego fintecha oferującego mikrofaktoring dla sektora MSP i freelancerów za pośrednictwem innowacyjnych technologii. Usługa z powodzeniem przyjęła się już na rynkach w Niemczech i Polsce, a niebawem wyrusza na podbój kolejnych części Europy.

Wypowiedź amerykańskiego komika i aktora Boba Hope’a: „Bank to jedyne miejsce, gdzie ci pożyczą pieniądze, jeśli zdołasz udowodnić, że ich nie potrzebujesz” w dzisiejszych czasach jest nadal bardzo aktualna. W ofercie banków coraz trudniej znaleźć produkty dostosowane do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jak również freelancerów.

– W przeciągu 6 miesięcy udało nam się wesprzeć 7000 firm. 70 procent tej grupy to już nasi stali klienci. Te liczby pokazują, że zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże. Finiata chce się rozwijać i docierać do kolejnych odbiorców. Niebawem nasz mikrofaktoring będzie dostępny m. in. w Holandii, Czechach, Słowacji, czy na Ukrainie – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.

Mikrofaktoring Finiaty jest usługą idącą z duchem czasu. To zupełnie nowy model finansowy, który dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej na cały proces finansowania dla przedsiębiorstwa potrzebuje maksymalnie 24 godziny. Limity są przyznawane po automatycznej ocenie dokonanej przez zaawansowany i samouczący się algorytm oceny ryzyka kredytowego, który bierze pod uwagę nawet kilka tysięcy punktów kontrolnych.

Maszyna cały czas się uczy, dlatego z biegiem czasu jej podejście będzie się zmieniać. Po przyznaniu limitu faktoringowego klient może wprowadzić faktury do systemu i ustalić okres finansowania każdej z nich (30/60/90 dni). Zaawansowany system, z którego korzysta fintech potrzebuje zaledwie 3 minuty na analizę faktury i około 3 godziny na cały proces związany z przekazaniem klientowi gotówki. Jeśli wcześniej ustalony termin okaże się zbyt krótki, można go wydłużyć do 120 dni, przy czym 14 dni karencji jest bezpłatne. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania. Faktura jest płacona bezpośrednio na konto dostawcy, a nie Finiaty. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę do fintecha.

Od pierwszej konferencji NOAH minęło już 8 lat. Przez ten czas stała się kluczowym, europejskim wydarzeniem, gdzie inwestorzy, dyrektorzy generalni i wykonawczy przekazują nie tylko najnowsze, ale przede wszystkim sprawdzone informacje. Jest to również doskonała okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych. Wydarzenie znane jest również z tego, że prelegenci podczas wystąpień skupiają się na liczbach, wskaźnikach efektywności i dochodowych modelach biznesowych.

W tym roku na konferencję w stolicy Wielkiej Brytanii przyjechało aż 80 czołowych firm cyfrowych z całej Europy i ponad 70 najlepszych startupów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem