Międzynarodowe sukcesy aplikacji Cooklet

Dodane: 31.01.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Po kilkumiesięcznym procesie selekcji Cooklet został zakwalifikowany do najnowszej edycji inkubatora z Doliny Krzemowej - Hackers&Founders Coop. Dodatkowo, polska aplikacja znalazła się w wielkim finale prestiżowego konkursu Mobile Premier Awards i powalczy o główną nagrodę.

Po kilkumiesięcznym procesie selekcji Cooklet został zakwalifikowany do najnowszej edycji inkubatora z Doliny Krzemowej – Hackers&Founders Coop. Dodatkowo, polska aplikacja znalazła się w wielkim finale prestiżowego konkursu Mobile Premier Awards i powalczy o główną nagrodę oraz miano najlepszej aplikacji na świecie.

Hackers & Founders to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 8000 członków w Dolinie Krzemowej i ponad 25000 osób na całym świecie. Coop to inkubator mający na celu rozwinięcie produktu i pomoc w pozyskaniu finansowania. Cooklet został wybrany po dwuetapowym procesie selekcji i znalazł się wśród 10 międzynarodowych projektów.

H&F Coop to świetne przedsięwzięcie, gdzie w ciągu trzech miesięcy jego trwania będziemy mieli okazję zaprezentowania projektu wśród ponad 100 inwestorów z Doliny Krzemowej. Jednocześnie to dla nas niebywała okazja rozwoju produktu – mówi Grzegorz Trubiłowicz, Cooklet CEO/Founder. Cieszy mnie szczególnie spotkanie topowych amerykańskich inwestorów m.in. Brad Burnham z Union Square Ventures, Ash Patel z Morado Ventures oraz przedstawicieli Lightspeed VP i Javelin VP. To oni po rozmowie ze mną zadecydowali, że Cooklet powinien się znaleźć w najnowszej edycji akceleratora. Super uczucie! :).

Z kolei Mobile Premier Awards to zwieńczenie regionalnych konkursów AppCircus, które odbyły się w kilkudziesięciu krajach na rożnych kontynentach. Z pośród wszystkich finalistów AppCircus na świecie zostały wybrane 20 najlepszych aplikacji. To właśnie w tej grupie jest Cooklet. Wielki finał odbędzie się 25 lutego 2013 w Barcelonie równolegle do odbywających się tam targów Mobile World Congress.

Cooklet ma na swoim koncie zwycięstwo w amerykańskiej edycji AppCircus i tytuł najlepszej aplikacji w technologii Adobe® AIR® oraz nagrodę publiczności na New Europe Venture Contest w Warszawie. Teraz nadszedł czas na Mobile Premier Awards. Cooklet w finale MPA to ogromne wyróżnienie dla nas i motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy – komentuje Grzegorz Trubiłowicz.

Cooklet to pierwsza społecznościowa aplikacja kulinarna na tablety wpisująca się w ideę social cooking. Nowy Cooklet jest wypełniony różnymi funkcjami społecznościowymi od komentowania po możliwość dzielenia się zdjęciami wykonanych potraw. Jak również przydatnym w kuchni podczas gotowania sterowaniem bezdotykowym, przelicznikiem miar czy multitimerem. Nowy Cooklet miał niedawno swoją premierę na tablecie BlackBerry PlayBook oraz na iPadach. Oprócz docenienia w konkursach szczególnie cieszą nas dobre statystyki tj. 85% powracających użytkowników, po kilka wizyt w miesiącu ze średnim czasem odwiedzin ponad 15 minut. To nas bardzo optymistycznie nastraja na przyszłość – wspomina Grzegorz Trubiłowicz.

Aplikacja Cooklet cieszy się ogromnym zainteresowaniem i w ciągu roku od premiery pierwszej wersji przekroczyła ponad 650 000 pobrań na tablety na całym świecie.

źródło: informacja prasowa