Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski

Udostępnij:

Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą mogły poszerzać wiedzę na temat jego funkcjonowania oraz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy związanych z przechowywaniem i obrotem walutami cyfrowymi.

Kryptowaluty na dobre wkroczyły do świata finansów i zmieniają jego oblicze. Możliwości walut cyfrowych dostrzegli założyciele Platon Life – Julia i Daniel Tannerowie. Ich fintechowy startup wchodzi na kolejne rynki i obecnie skupia firmy z Wielkiej Brytanii, Emiratów Arabskich, Estonii, Słowacji i Czech, a teraz także z Polski.

– Widzimy duże zainteresowanie tematem walut cyfrowych użytkowników z Polski, dlatego podjęliśmy decyzję, że to właśnie Polska, zaraz po Emiratach Arabskich i Dubaju, będzie kolejnym rynkiem, na którym rozwijać będziemy swoją biznesową działalność. Potencjał walut cyfrowych jest ogromny, dlatego tym bardziej zależy nam na edukowaniu i prezentowaniu możliwości cyfrowego świata finansów w kolejnych krajach – podkreśla Daniel Tanner, CEO, Platon Life.

Ubezpieczony ekosystem kryptowalut

Firma wprowadziła na rynek usługę w swoim ekosystemie Platon Life, tzw. bezpieczny portfel walut cyfrowych z możliwością ubezpieczenia przechowywanych kryptowalut (np. Bitcoin, Ethereum, PlatonCoin) z ubezpieczeniem do pół miliona euro. Bezpieczeństwo zapewnia Broadcom (wcześniej znany pod nazwą: Symantec). Natomiast ubezpieczenie zapewnia firma Anderson.

Członkowie Platon Life mają trzy różne opcje działania w ekosystemie. Pierwsza z nich to możliwość pasywnego dochodu; druga to możliwość uzyskania rabatów dodatkowych na produkty i usługi firm partnerskich w Platon Store. Natomiast trzecia opcja to możliwość inwestowania na giełdzie.