Międzynarodowy sukces elbląskiej firmy. theConstruct finalistą Startupbootcamp

Dodane: 23.03.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

350 zgłoszonych firm z 40 krajów z całego świata. Wśród nich jedna z Elbląga, która zakwalifikowana została do finałowej dwudziestki tegorocznej edycji "Startupbootcamp". Nikt z Polski nie dokonał tego wcześniej.

Na zdjęciu: członkowie zespołu theConstruct

„Startupbootcamp” jest jednym z największych na świecie akceleratorów skierowanych do tzw. startupów. Umożliwia on zaprezentowanie się ekspertom oraz inwestorom z całego globu. Firmy, które zostają zaliczone do grona finalistów otrzymują wsparcie w postaci inwestorów, partnerów biznesowych oraz tzw. mentorów, którzy udzielają porad oraz dzielą się niezbędną wiedzą, potrzebną przy rozwoju przedsiębiorstwa.

W tego rocznej edycji, która odbyła się w drugim tygodniu marca w Amsterdamie do grona finalistów wybrano 20 firm. Wśród nich znalazł się jeden przedstawiciel Polski, elbląska firma theConstruct.

– Wybranie nas do finałowej dwudziestki to ogromne osiągnięcie. Nominacja do tak zawężonego grona utwierdziła nas w przekonaniu, że to co robimy jest właściwym kierunkiem rozwoju. Sukces ten z pewnością wpłynie pozytywnie na cały zespół i sprawi, że będziemy robić wszystko by być jeszcze lepszymi – powiedział Piotr Juchnowicz, współzałożyciel theConstruct.

W trakcie trzydniowego spotkania w stolicy Holandii, podczas tzw. „selection days” każdy z finałowej dwudziestki miał kilka okazji do przedstawienia firmy i swojej działalności 100 mentorom. To oni podjęli decyzję, które firmy zostaną zaproszone do udziału w programie.

W tym roku wyjątkowo do programu zaproszono 11 firm. Zwyczajowo jest ich 10. Wśród zwycięzców znalazła się firma theConstruct. Jest to ogromny sukces. Do tej pory żadna polska firma nie zaszła tak wysoko.

– Wybranie nas z takiej ilości firm, które zgłosiły się do programu to ogromny sukces. Tegoroczna edycja charakteryzowała się bardzo wysokim poziomem. Wzięły w niej udział na prawdę dobre firmy z pomysłami, które mają duży potencjał na sukces. Tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi, że komisja tak wysoko oceniła nasz zespół. To, że przedstawiciele „Startupbootcamp” chcą w nas zainwestować i poświęcić nam swój czas, jest kolejnym motywatorem – dodaje Piotr Juchnowicz.

Sam wybór do grona laureatów to nie koniec. Teraz theConstruct czekają 3 miesiące wytężonej pracy. Wraz z specjalnie wyznaczonymi mentorami opracowywać będą strategię rozwoju firmy, udoskonalać jej profil i działalność. Wszystko to po to, aby po 3 miesiącach móc samodzielnie wyruszyć na podbój globalnego rynku.

Wiemy, że otrzymaliśmy ogromną szansę na rozwój naszej firmy. Perspektywy jakie daje „Startoopbootcamp” są na prawdę ogromne. Już w czasie trwania spotkania działania przedstawione przez theConstruct spotkały się ze sporym zainteresowaniem i dużym uznaniem. Nastraja nas to na prawdę pozytywnie – mówi Dariusz Łożyński, współwłaściciel theConstruct.

Przypominamy, że theConstruct jest firmą założoną w Elblągu i zlokalizowaną przy Elbląskim Parku Technologicznym. Zakres jej działalności to m.in. rozwój wirtualnej rzeczywistości.