Migam w pierwszej dziesiątce wstępnego głosowania w Chivas Regal The Venture!

Dodane: 21.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Konkurs Chivas Regal The Venture powstał z myślą o wspieraniu młodych przedsiębiorców oraz startupów, które chcą osiągnąć sukces finansowy, rozwiązując jednocześnie problemy społeczne. W gronie 27 finalistów drugiej edycji inicjatywy znalazł się również przedstawiciel z Polski – startup Migam.

migam

Na zdjęciu: część zespołu Migam | fot. materiały prasowe

W wielkim finale, który odbędzie się 16 lipca w Nowym Jorku, finaliści będą mieli tylko pięć minut, żeby przekonać do swojego pomysłu znaną aktorkę Evę Longorię  oraz pozostałych sędziów konkursu, i zdobyć dofinansowanie z puli o łącznej wartości 750 000 dolarów.

Liderzy innowacji

W gronie finalistów inicjatywy znalazła się m.in. Julia Römer, założycielka firmy Coolar (Niemcy), która opracowała innowacyjne lodówki zasilane ciepłą wodą. Dzięki nim lekarze uzyskali możliwość przechowywania szczepionek ratujących życie w regionach pozbawionych dostępu do sieci elektroenergetycznej. Z kolei Jaco Gerrits, założyciel firmy CrashDetech (RPA), opracował aplikację na smartfony automatycznie wykrywającą i lokalizującą groźne wypadki samochodowe. Za jej pomocą można wysłać karetkę pogotowia znajdującą się najbliżej miejsca zdarzenia i dostarczyć ratownikom medycznym niezbędnych informacji w czasie rzeczywistym.

Niezwykły startup z Polski

W finale znalazł się również polski startup Migam, którego celem jest likwidacja barier między osobami słyszącymi i Głuchymi, poprzez tworzenie innowacyjnych narzędzi do komunikacji – aplikacji video-tłumacza. Rozwój kompetencji i narzędzi Migam pomoże zmienić na lepsze życie 72 milionów Głuchych na świecie.

Zwycięzcy głosowania

Od 5 maja do 13 czerwca głosy internautów decydowały o podziale 250 000 dolarów pomiędzy wszystkich finalistów. Organizator rozdzielał pieniądze proporcjonalnie do liczby zdobytych głosów. Zwycięzcą tej fazy konkursu Chivas The Venture jest Conceptos Plasticos – startup z Kolumbii, który zdobył niemal 50% wszystkich głosów i otrzymał prawie 25 tys. dolarów dofinansowania. Polski startup Migam znalazł się na 9 pozycji z liczbą 5912 głosów i zebraną kwotą 7611 dolarów.

W czasie 5 tygodni głosowania Migam było wspierane przez wielu ludzi ze środowiska startupowego czy marketingu, m.in. poprzez „łańcuszek” Deaf Respect Challenge, w którym dziesiątki osób publikowało w swoich kanałach społecznościowych filmiki z gestem „Deaf Respect”.

Finał Chivas Regal The Venture

Teraz przed wszystkimi indywidualne prezentacje przed czteroosobowym Jury, w którym zasiada między innymi znana aktorka i bizneswoman Eva Longoria. Longoria do panelu sędziowskiego wniesie swoje wieloletnie doświadczenie w działaniach z zakresu przedsiębiorczości, mentoringu i równouprawnienia. Wraz z nią w Jury zasiadają Joe Huff (założyciel spółki LSTN Sound Co.), Sonal Shah (dyrektor wykonawczy i założycielka organizacji Beeck Center for Social Impact + Innovation) oraz Alexandre Ricard (prezes Pernod Ricard).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem