Miliarder z Egiptu zainwestował w krakowski startup. Bidroom pozyskał inwestora

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Samih Sawiris, 26. najbogatszy człowiek w Afryce, zainwestował w Bidroom.com, polsko-holenderski start-up, który umożliwia rezerwacje hoteli po obniżonych cenach. Kwota inwestycji nie została podana do informacji publicznej.

Na zdjęciu: Samih Sawiris, 26. najbogatszy człowiek w Afryce, inwestor w Bidroom

Egipcjanin prowadzi przedsięwzięcia biznesowe na całym świecie. Jest założycielem Orascom Development Group, która skupia się przede wszystkim na tworzeniu, rozwijaniu i zarządzaniu infrastrukturą turystyczną, zrzeszając firmy działające w różnych sektorach. Orascom Development Group jest także właścicielem RT / Raiffeisen Touristik Group, w której skład wchodzi ponad 7000 biur podróży. Zatrudnia ona więcej niż 2000 osób i generuje przychody na poziomie 6 miliardów euro.

Na mocy umowy z Sawirisem Bidroom.com otrzymał znaczącą inwestycję, której kwota nie została ujawniona. Inwestycja ta ma pomóc sfinansować rozwój firmy na nowych i obecnych rynkach. Zwiększenie sprzedaży i aktywności marketingowych na polskim rynku jest częścią tej strategii. Fundusze zostaną przeznaczone również na poprawę segmentacji klientów oraz rozwój analityki, jaki i samej technologii stosowanej przez firmę.

Udziały rynkowe Bidroom w ostatnich miesiącach znacząco powiększyły się na kilku europejskich rynkach. Od uruchomienia swojej usługi w 2016 roku, Bidroom zanotował wyraźny wzrost i teraz ma szansę stać się jednym z największych innowatorów w branży, zagrażając obecnemu monopolowi na rynku platform rezerwacyjnych. W lipcu Bidroom.com zamknął rundę inwestycyjną, na którą złożyły się inwestycje od średniej wielkości sieci hotelowych.

Założyciel Orascom Development Group, Samih Sawiris powiedział: “Z duma wspieramy innowacyjny i przedsiębiorczy zespół założycieli Bidroom.com w ich staraniach, by zbudować jedną z czołowych marek w Europie. Następna faza rozwoju firmy będzie dla Bidroom niesamowicie ekscytująca. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w przedsięwzięciu, które zwiększa rywalizację na rynku i narusza status quo, co skutkuje lepszymi cenami i poprawą usług zarówno skierowanych do podróżujących, jak i hoteli”.

Michael Ros, współzałożyciel Bidroom: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że Orascom Development Group widzi potencjał i chce pomóc nam wyjść z naszymi usługami do znacznie szerszej grupy odbiorców. Nie możemy się doczekać kolejnego etapu rozwoju firmy. Ta inwestycja to świetna wiadomość nie tylko dla pracowników Bidroom, ale też naszych klientów – hotelarzy i podróżujących”.

O Bidroom.com

Bidroom.com to krakowski startup z holenderskimi korzeniami, który za swój cel stawia wprowadzenie sprawiedliwości na rynek hotelarski. To jedyna platforma rezerwacyjna proponująca swoim abonentom zniżki w przedziale od 5% do 25% od cen przedstawianych przez największe portale oferujące zakwaterowanie. Jest to możliwe dzięki całkowitemu braku prowizji i jakichkolwiek opłat pobieranych od hotelarzy za rezerwacje przez platformę.