Milion złotych od Impera Alfa i wsparcie byłego szefa Netii – Polski startup rewolucjonizuje HR wykorzystując sztuczną inteligencję

Dodane: 02.10.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Grafik Optymalny, startup dostarczający harmonogram pracowniczy otrzymał milion złotych na rozwój od Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej Impera Alfa. Pozyskane środki oraz zaangażowanie Mirosława Godlewskiego, byłego szefa Netii, pomogą w ekspansji na europejskim rynku oraz wdrożeniu Predictive HR – systemu opartego na AI, pozwalającego przewidzieć rotację pracowników.
Inwestycja wspierająca rozwój

To już druga inwestycja pozyskana przez Grafik Optymalny, tym razem otrzymane pieniądze wpłyną na dynamiczny rozwój startupu. Dodatkowy milion od Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej Impera Alfa, założyciele startupu chcą przeznaczyć na rozwój technologii Predictive HR, rozbudowanie działu sprzedaży i ekspansję na rynek europejski.

– Wsparcie finansowe pozwoli firmie wejść na dwa duże europejskie rynki, co jest bardzo czasochłonne, ze względu na obowiązek dokładnego dostosowania systemu pod względem prawnym. Cieszymy się, że Impera Alfa umożliwi ekspansję Grafiku Optymalnego, bo projekty posiadające tzw. Polski Pierwiastek i wprowadzające innowacyjne rozwiązania są dla nas szczególnie istotne. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w planowaniu czasu pracy przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjności systemu w użytkowaniu to technologia warta inwestycji – mówi Andrzej Ziemiński, Członek Zarządu Impera Alfa.

W działania i rozwój startupu zaangażował się także były szef Netii i Opoczna, Mirosław Godlewski. Przedsiębiorca i inwestor aktywnie wspiera rozwój nie tylko dużych branżowych sieci, ale także startupów. W przypadku Grafiku Optymalnego będzie wspierał strategiczny rozwój biznesu z możliwością przejęcia w przyszłości udziałów.

– Excel i kartka papieru w dobie rozwoju nowych technologii powinny zniknąć z dużych sklepów czy korporacji. Grafik Optymalny pomaga zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas i margines błędu popełniany np. poprzez niedokładną znajomość Kodeksu Pracy. Dlatego postanowiłem wesprzeć startup dążący do zdigitalizowania branży HR poprzez doświadczenie zawodowe, jakie posiadam i zdobytą wiedzę na temat rozwoju, strategii czy sprzedaży – komentuje Mirosław Godlewski.

Optymalne planowanie

Grafik Optymalny to oprogramowanie typu SaaS do planowania i rozliczania czasu pracy z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi i funkcjonującym w zgodzie z obowiązującym Kodeksem Pracy. System pozwala stworzyć grafik za pomocą jednego kliknięcia, uwzględniając wszystkie zmienne, jak ilość potrzebnych pracowników czy normy czasu pracy. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w planowaniu może przynieść firmom aż 50% oszczędności dzięki dopasowaniu przez system możliwie najlepszego grafiku.

Co więcej, Grafik Optymalny zakończył prace nad modułem Predictive HR, wykorzystującym sztuczną inteligencję do przewidywania prawdopodobieństwa rotacji pracowników. Dzięki indywidualnej dla każdego pracownika analizie aż 150 zmiennych, w tym danych statycznych, jak wiek, miejsce zamieszkania oraz danych dynamicznych np. forma zatrudnienia i wynagrodzenia, system wskaże prawdopodobieństwo odejścia pracownika i zaalarmuje o tym pracodawcę.

– Technologia Predictive HR została wdrożona do systemu i będzie niedługo dostępna jako dodatkowy moduł dla naszych klientów. Co ważne, nie będzie to statystyczne podejście, tylko wykorzystanie machine learning w indywidualnej analizie każdego pracownika. Rynek pracy zmienia się w zawrotnym tempie, pracodawca musi dbać o komfort pracownika, więc wiedza na temat możliwości złożenia przez niego wypowiedzenia w niedalekiej przyszłości pozwoli temu zapobiec – dodaje Karolina Dolaś, CEO Grafik Optymalny.

Startup został założony w 2014 roku przez Karolinę Dolaś i Grzegorza Galosa. Obecnie planują czas pracy dla ponad 50 tysięcy pracowników w takich firmach jak: Samsung, Duka, North Food, Lilou, Flying Tiger Copenhagen, Centrum Nauki Kopernik, Radisson, Holiday Inn.

Niedawno do klientów dołączyła także Firma CCC S.A., jeden z największych producentów obuwia oraz jedna z najszybciej rozwijających się spółek obuwniczych w Europie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem