Miłośnicy technologii spróbują stworzyć rozwiązania dedykowane medycynie podczas Startup Weekend MedTech

Dodane: 04.10.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Weekend 24-26 listopada w Poznaniu przebiegnie pod hasłem nowoczesnej medycyny. Wszystko to za sprawą Startup Weekendu – trzydniowego wydarzenia, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach będą pracować nad rozwiązaniami dedykowanymi szeroko pojętemu zdrowiu.

 

Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, kto chce przez weekend nauczyć się jak od pomysłu na biznes przejść do jego realizacji.

Technologia stopniowo przenika do kolejnych dziedzin naszego życia i staje się coraz większą jego częścią. Jak wykorzystać jej niepohamowany postęp z odwieczną walką o zdrowie i życie? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy tegorocznej, siódmej już edycji Poznań Startup Weekend, który tradycyjnie już odbędzie w Starym Browarze. Do tej pory miłośnicy programistycznych maratonów mieli okazję skupić się m.in. na rozwiązaniach wspierających życie rodzinne, funkcjonowanie inteligentnych miast czy też łączących modę i design z nowymi technologiami. Tym razem pod okiem mentorów popracują nad rozwiązaniami z obszarów medycyny – od urządzeń, dzięki którym możemy monitorować zdrowie bliskich, przez sposoby na skuteczną profilaktykę chorób po rozwiązania ulepszające sposoby badania i leczenia pacjentów. W gronie mentorów tegorocznej edycji wydarzenia znajdą się takie osoby, jak: Maciej Połoński (Onet.pl), Mariusz Borkowski (Adamed), Darek Knopiński (Allegro), Julia Kosela (Proper Medical Writing) czy Wojciech Radomski (StethoMe).

Tegoroczna edycja wydarzenia wesprze odbywającą się 24 listopada konferencję MEDmeetsTECH. MEDmeetsTECH to marka wydarzeń o charakterze konferencji oraz warsztatów poruszający tematykę medycyny, nowych technologii, biznesu oraz nauki. MEDmeetsTECH ułatwia tworzenie oraz wprowadzanie innowacji w obszarze nowoczesnej medycyny. Jest to możliwe dzięki edukowaniu oraz tworzeniu platformy do wymiany doświadczenia, poglądów i nawiązywania kontaktów. Wśród uczestników wydarzeń znajdują się startupowcy, przedstawiciele sektora Big Pharma, medycyny oraz naukowcy. Charakter wydarzeń najlepiej oddaje relacja wideo z drugiej edycji konferencji dostępna na kanale YouTube.

Startup Weekend Poznań potrwa od 24-go do 26-go listopada. Rejestracja uczestników oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie: swpoznan.pl.

*Czym jest Startup Weekend? To trwające 54 godziny wydarzenie, podczas którego uczestnicy, przy wsparciu międzynarodowej grupy mentorów opracowują pomysły na biznes. Wydarzenie rozpoczyna się piątkową prezentacją projektów, podczas których każdy ma okazję opowiedzieć o swoim pomyśle oraz zachęcić innych uczestników do współpracy w ramach zespołu. W sobotę i niedzielę uczestnicy biorą udział w warsztatach i sesjach mentorskich, podczas których zdobywają wiedzę niezbędną do rozwinięcia projektów i nabrania biznesowego spojrzenia. Wydarzenie kończy się prezentacją opracowanych projektów przed Jury złożonym z inwestorów i przedstawicieli biznesu, po których następuje wręczenie nagród.

*Dla kogo jest Startup Weekend? Z jednej strony dla osób które mają pomysł na to, jak nowe technologie mogą wesprzeć sektor medyczny i wspomóc nieustanną walkę o zdrowie pacjenta. Z drugiej strony organizatorzy zapraszają wszystkich którzy interesują się e-commerce, wearables, internet of things i hardware a przede wszystkim wszystkich, którzy chcą się czegoś nauczyć i nabrać bardziej biznesowego podejścia do realizowanych projektów. Co ważne – wszyscy uczestnicy startują z równego poziomu czyli zaczynają pracę od pomysłu, nad którym nie pracowali wcześniej.

Partnerzy: Stary Browar, Microsoft, Allegro, Miasto Poznań, Drinco z Grupą Eurocash, Campus Warsaw, Głodny.pl, Xawery Miodowy, On Lemon, KSYKSY, MedMeetsTech.

Organizatorzy: Kreatik, Cowalski Aleja Inspiracji, SpeedUp Group. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem