Milowy krok w bankowości dla sektora MŚP, Atsora znów najlepsza!

Udostępnij:
Osiem powiązanych miast na świecie, jeden niesamowity weekend pełen przełomowych wyzwań i rozwiązań w świecie technologii w finansach.

W dniach 17-19 czerwca 2016 równocześnie w ośmiu wspaniałych miastach: San Francisco, Londynie, Paryżu, Brukseli, Rzymie, Berlinie Warszawie oraz Stambule, miał miejsce BNP Paribas International Hackathon. Jest to międzynarodowy program, obejmujący rozwiązania dla 15 obszarów związanych z bankowością. Podczas trzech dni drużyny z całego świata zmagały się z wyzwaniami procesu obsługi klientów, konkurując między sobą by stworzyć przełomowe rozwiązania.

W każdym z miast jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zaproszona do Londynu, polska firma technologiczna Atsora, wraz ze swoim flagowym produktem Momentum, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii bankowości dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Nagrodą dla triumfującej Atsory jest miejsce w projekcie Digital Bootcamp, zapewniające dostęp do wsparcia ekspertów i mentorów z BNP Paribas w celu pomocy w rozwoju platformy. Po zakończeniu projektu, kolejnym etapem konkursu będzie Demo day-live w Paryżu, gdzie zwycięzcy każdej kategorii ze wszystkich ośmiu miast zmierzą się o główną nagrodę, będącą wdrożeniem ich rozwiązania przez BNP Paribas.

Jest to już kolejny sukces polskiego start-upu Atsora. Poprzednio, niespełna dwa miesiące temu, Atsora została doceniona przez liderów globalnej bankowości - Emirates NBD Group, Emirates Islamic Bank oraz Open Bank Project. W zorganizowanym przez nich konkursie FinTech Challenge Atsora zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii bankowości dla sektora MŚP. Innowacja w bankowości zaproponowana przez firmę Atsora ma więc ogromny potencjał na międzynarodowym szczeblu światowej technologii finansów.