Milowy krok Yanosika. Znany antyradar podbija rynek nawigacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Aktualne informacje o korkach, bardziej szczegółowa mapa, widoczne w nawigacji punkty ładowania samochodów elektrycznych – to tylko kilka z wielu zmian, jakie zostały przygotowane dla użytkowników systemu Yanosik.

Od dzisiaj aplikacja ta, oprócz sprawnego systemu ostrzegania przed zagrożeniami na drogach posiada nową, ulepszoną nawigację. Jakie jeszcze niespodzianki czekają na kierowców? 

Nowy rok dla użytkowników aplikacji Yanosik okazał się przełomowy. Po rozszerzeniu zasięgu aplikacji o kolejne kraje europejskie, Czechy i Słowację, przyszedł czas na kolejne udogodnienia dla polskich kierowców. Aplikacja została wyposażona w nową nawigację, która poinformuje o korkach na wyznaczonej trasie. 

– Oprócz prac zwiększających zasięg aplikacji, równolegle prowadzimy szereg działań mających na celu rozwój naszego systemu. Po przetestowaniu nowej nawigacji przez część naszych użytkowników postanowiliśmy wprowadzić aktualizację dla wszystkich kierowców korzystających z aplikacji w telefonach  o systemie operacyjnym Android 6.0 – komentuje Dawid Nowicki, Yanosik. 

Na pierwszy plan wysuwają się aktualne dane o korkach. Obecnie na mapie pojawia się informacja, jaki odcinek drogi jest zakorkowany wraz z oszacowanym czasem postoju. Nowa nawigacja po odnotowaniu na trasie korka automatycznie wyznacza objazd, dzięki czemu kierowcy mogą szybciej dotrzeć do celu. Ponadto nawigacja została zaprojektowana w taki sposób, aby nie odwracała uwagi kierowców od drogi. Wystarczy poznać kilka prostych gestów, by poruszanie się po nawigacji było intuicyjne. Wewnętrzne badania marki Yanosik pokazały, że nowa mapa wymaga ok. 50 proc. mniej uwagi kierowców, a to duży krok w kierunku bezpieczeństwa na drodze. 

Aplikacja Yanosik posiada teraz czytelną prezentację wyznaczonej trasy, możliwość przeglądania mapy w dwóch trybach: 2D i 3D, automatycznie dostosowuje zoom w zależności od prędkości a kursor płynnie przechodzi między jedną lokalizacją a drugą, co dodatkowo ułatwia jej użytkowanie. Nowa nawigacja to także ukłon w kierunku ekologii i użytkowników samochodów hybrydowych. Na mapie zostały naniesione punkty POI informujące o miejscach, w których można naładować elektryczne auto. 

Na tym jednak nie koniec nowości, jakie czekają na kierowców: – Wprowadzenie nowej nawigacji to dopiero początek zmian w aplikacji. Pracujemy już nad kolejnymi usprawnieniami, które jeszcze bardziej ułatwią prowadzenie użytkowników do danego celu – dodaje Dawid Nowicki, Yanosik.

fot. pexels.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem