Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza przedstawicieli MŚP na bezpłatne warsztaty o zrównoważonym rozwoju

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza przedstawicieli MŚP na bezpłatne warsztaty o zrównoważonym rozwoju

Udostępnij:

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z firmą Goodbrand przeprowadzi cykl bezpłatnych warsztatów dla przedstawicieli MŚP. Przedsiębiorcy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i znaczenia innowacji dla zrównoważonego rozwoju.

Jak podało Ministerstwo warsztaty odbęda się w pięciu miastach (Gdańsk, Kraków, Łódź, Szczecin i Zielona Góra). Uczestnicy programu poznają praktyczne narzędzia do zarządzania, dowiedzą się jak w swojej firmie zastosować elementy CSR i SDG, jak budować budować strategię rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o CSR oraz jak wykorzystać innowacyjne narzędzia w celu zbudowania odpowiedzialnego biznesu.

– Dynamicznie zmieniające się warunki społeczno-gospodarcze skłaniają przedsiębiorstwa do bardziej odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem swojego wpływu na otoczenie społeczne i środowiskowe. Zależy nam, aby podczas warsztatów przedsiębiorcy otrzymali solidną dawkę wiedzy o  odpowiedzialnym biznesie – mówi, cytowana przez serwis rp.pl, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Na warsztaty można zapisywać się pod tym linkiem

Terminy warsztatów:

  • 11 września 2020 r. Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk
  • 17 września 2020 r. Kraków, Krakowski Park Technologiczny przy ul. Podole 60
  • 23 września 2020 r. Łódź,  Sala konferencyjna GPI FE, ul. Moniuszki 7/9
  • 29 września 2020 r. Szczecin, Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny Sp. z o.o. Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4
  • 1 października 2020 r. Zielona Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Sala Kolumnowa Sejmiku Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7

CSR to przyszłość

O CSR mówi się w ostatnim czasie coraz głośniej. Coraz więcej firm kładzie nacisk na działania związane ze społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw. Mówiąc inaczej, jeśli nie oni to kto? To właśnie przedsiębiorstwa mają siłę i możliwości, by realnie coś zmieniać. W dobie kryzysu klimatycznego bardzo dużo startupów stawia na działania ekologiczne, pokazując tym samym, że wspólnie możemy coś zmienić. 

– W Versum i Moment.pl chcemy być zaangażowani w rozwój lokalnej społeczności ponieważ czujemy, że jesteśmy beneficjentami tego co oferuje naszej miasto, społeczeństwo czy otoczenie. W ramach naszej działalności CSR uruchomiliśmy w Bielsku-Białej projekt edukacyjny Bielska Akademia Rozwoju, który organizujemy z fundacją Startup Podbeskidzie. W ramach projektu zapraszamy czołowych ekspertów z różnych dziedzin, którzy prowadzą dla nas szkolenia w obszarach, które w naszej ocenie wymagają poprawy – mówił w rozmowie z nami Sebastian Maśka, CEO Versum.

Zobacz jakie akcje w ramach CSR prowadzą polskie startupy.

Bardzo dobrze, że powstają programy, jakie zaproponowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Świadomość przedsiębiorców jest coraz większa, jednak jeśli połączymy świadomość z konkretną wiedzą z tego zakresu, otrzymamy najlepszy efekt.