Mintos wchodzi do Azji Południowo-Wschodniej

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Mintos, internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu, rozpoczyna działalność w Azji Południowo-Wschodniej. Do grona firm udostępniających swoje pożyczki dołączyła właśnie firma Cashwagon prowadząca działalność w rejonie Azji Pacyficznej (APAC).

Na platformie dostępne będą pożyczki udzielane na Filipinach. Jest to pierwsza firma z tego regionu, która dołącza do platformy Mintos. W sumie na Mintos jest obecnych 56 spółek z sektora pozabankowego, udostępniających inwestorom swoje produkty takie jak m.in.: pożyczki (m.in. hipoteczne, osobiste, rolne, gospodarcze), faktoring czy leasing.   

Od początku działalności Mintos w 2015 r. kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczyła już 1,2 mld EUR, co oznacza, że Mintos jest największym rynkiem pożyczkowym tego rodzaju na świecie. W tym czasie inwestorzy zarobili łącznie ponad 28 mln EUR. Średnia roczna stopa zwrotu z inwestycji na platformie Mintos to blisko 12%.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Mintos wchodzi na rynek Azji Południowo-Wschodniej. Pierwsza firma działająca w tym regionie, Cashwagon, właśnie dołączyła do naszej platformy. Jest to perspektywiczny region, więc dalej będziemy rozwijali naszą działalność na tych rynkach, ponieważ widzimy, że również grono inwestorów z tego regionu systematycznie wzrasta. Realizujemy tym samym nasze zapowiedzi ekspansji w tym regionie powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Cashwagon, spółka założona w 2017 roku, to błyskawicznie rozwijający się międzynarodowy dostawca usług fintechowych. Spółka z siedzibą w Singapurze, prowadzi obecnie działalność w pięciu krajach – na Sri Lance, w Indonezji, Wietnamie, Kambodży i na Filipinach. W przyszłym roku, Cashwagon planuje wejść na dwa kolejne rynki w regionie APAC. Działalność pożyczkowa firmy Cashwagon prowadzona na Filipinach jest realizowana przez Green Money Tree Lending Corp., spółkę utworzoną, zarejestrowaną i licencjonowaną przez lokalne władze, jako pożyczkodawcę działającego zgodnie z przepisami prawa Filipin.

Filipiny to bardzo perspektywiczny rynek. Do października 2018 roku, liczba wszystkich pożyczek, udzielonych przez Cashwagon wyniosła 600 000, przy czym tylko na Filipinach, w okresie od powstania spółki w 2017 roku do października 2018 roku, udzielono 115 000 pożyczek. Portfel pożyczkowy netto firmy Cashwagon wynosi 12 mln EUR.

– Firma Cashwagon została utworzona dla realizacji bardzo istotnego celu, jakim jest polepszenie jakości życia ludzi zamieszkujących Azję Południowo-Wschodnią, poprzez zapewnienie im szybkiego i łatwego dostępu do usług finansowych, które wcześniej nie były dla nich dostępne. Nasza współpraca z Mintos jest kolejnym, znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu. Wprowadzenie Cashwagon na rynek Mintos zapewni inwestorom możliwość inwestowania w pożyczki udzielane w Azji Południowo-Wschodniej i uzyskiwanie rocznych stóp zwrotu netto z inwestycji do 10%. Jesteśmy dumni z tego, że Cashwagon jest pierwszą firmą z Azji Południowo-Wschodniej na platformie Mintos oferującą krótkoterminowe pożyczki – powiedział Maksim Czernuszenko, założyciel i Prezes firmy Cashwagon.