Minus.com – ciężka praca zostaje nagrodzona

Dodane: 08.11.2011

Lech Romański

Udostępnij:

Minus.com to amerykański startup, który umożliwia przechowywanie i dzielenie się plikami w internecie. Rozmawiamy z Johnem Xie, współtwórcą tego projektu.

English version

Minus.com to amerykański startup, który umożliwia przechowywanie i dzielenie się plikami w internecie. Rozmawiamy z Johnem Xie, współtwórcą tego projektu.

Jest wiele startupów podobnych do Minus.com? Co odróżnia Wasz startup od konkurencji?

Minus skupia się na prostocie i minimalizmie jako podstawie dzielenia się. Minus umożliwia użytkownikom dzielenie się i dostęp do ich plików z wielu przyrządów takich jak iPhone oraz urządzeń korzystających z Androida, Windowsa, Maca i Ubuntu.

Jaki jest Wasz model biznesowy? Osiągnęliście już próg rentowności?

Korzystanie z Minus jest bezpłatne i obecnie skupiamy się na tym, aby uczynić nasz produkt lepszym i jeszcze bardziej przyjaznym dla użytkowników. Wierzymy, że model biznesowy wyklaruje się samoistnie jak tylko zbudujemy silną społeczność i bazę użytkowników.

Ilu macie użytkowników? Ilu z nich jest z Polski?

Mamy kilkaset tysięcy użytkowników w tym momencie i pomimo tego, że nie mam konkretnych liczb, ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem, że Minus staje się coraz popularniejszy wśród użytkowników z Polski i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni! Wielu z nich dała nam świetny feedback, a także sugestie jak ulepszyć Minus.

Trzy miesiące temu zdobyliście milion dolarów od IDG Capital Partners. Jak zamierzacie spożytkować te pieniądze?

Zdobyte fundusze planujemy przeznaczyć na powiększenie naszego zespołu i skupienie się na udoskonalaniu naszej metody dzielenia się, dla użytkowników z całego świata.

Jak przekonaliście inwestora? Czy było trudno się dogadać?

To zdecydowanie nie jest prosta sprawa, ale to było świetne doświadczenie i mnie osobiście nauczyło bardzo wiele.

Czy w Stanach Zjednoczonych trudno jest zdobyć pieniądze na startup?

To zależy od tego ile pieniędzy próbujesz zdobyć, a także od wielu innych czynników, ale generalnie inwestorzy są bardzo aktywni.

Jaki jest Wasz plan na przyszłość Minus.com? Jakieś niespodzianki?

Naszym celem jest stworzenie najprostszej metody dzielenia się, dla użytkowników korzystających z różnych platform i urządzeń. Staramy się jak tylko możemy, żeby to osiągnąć.

Co byś doradził osobom, które chcą stworzyć swój startup?

Nie poddawajcie się tylko dlatego, że inni mówią wam, że to nie jest dobry pomysł. Cały czas próbujcie i pamiętajcie, że ciężka praca na końcu zostaje nagrodzona.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem