MINUTOR Energia zmierza na rynek NewConnect

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

MINUTOR Energia zmierza na rynek NewConnect

Udostępnij:

MINUTOR Energia Sp. z o.o., Spółka działająca w branży OZE, specjalizująca się w montażach instalacji fotowoltaicznych, planuje zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka rozważa upublicznienie poprzez samodzielny debiut lub przez odwrotne połączenie z podmiotem notowanym.

MINUTOR Energia Sp. z o.o. to spółka wywodząca się z Grupy MINUTOR Sp. z o.o., świadczącej wysoko wyspecjalizowane usługi techniczne dla przemysłu, która jest rozpoznawalną marką w branży wydobywczej. MINUTOR Energia Sp. z o.o. realizuje montaże instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Spółka rozpoczęła również realizacją projektów farm fotowoltaicznych i posiada kompetencje do prowadzenia tych przedsięwzięć na każdym ich etapie. Zarząd MINUTOR Energia Sp. z o.o. podjął decyzję o upublicznieniu na rynku NewConnect, bowiem dostrzega wysoki potencjał w wykorzystaniu obecności na rynku publicznym do dalszego rozwoju Spółki i zwiększenia możliwości pozyskiwania kapitału.

– Po latach pracy dla przemysłu wydobywczego, wyciągając wnioski oraz zdobyte doświadczenie w podziemnych zakładach górniczych, postanowiliśmy już w listopadzie 2019 roku, czyli na początku kryzysu w branży górniczej, zwłaszcza w zakresie węgla energetycznego, wykorzystać nasze zasoby, zaplecze techniczne, management przy pełnym wsparciu naszego działu energomechanicznego na budowę nowej odnogi MINUTOR Sp. z o.o., z której się wywodzimy. Nowy oddział w ramach firmy miał za zadani rozwinięcie usług związanych z instalacjami fotowoltaicznymi dla przemysłu, biznesu i gospodarstw domowych. Udało nam się to na tyle, że powołaliśmy do życia spółkę MINUTOR Energia Sp. z o.o., która w 100% przejmuje kompetencje powołanej w zeszłym roku marki, tak by przez dalszy wzrost sprzedaży, rozrost działu wykonawczego, a co najważniejsze zrealizowania planów inwestycji w farmy fotowoltaiczne, zapewnić stabilny przychód na kolejne lata dla Spółki i wygenerować realną, a zarazem wysoką wartość dla wszystkich inwestorów, którzy w nas uwierzą na tym, jak i każdym z późniejszych etapów – komentuje Zbisław Lasek, Prezes Zarządu Spółki MINUTOR Energia Sp. z o.o.

MINUTOR Energia Sp. z o.o. rozważa dwie możliwości wejścia na rynek NewConnect. Pierwszą z nich jest klasyczny debiut, który byłby poprzedzony przekształceniem w spółkę akcyjną i ofertą prywatną. Pozyskane z niej środki zostałyby przeznaczone na dalszy rozwój prowadzonego biznesu. Drugim wariantem jest odwrotne połączenie z podmiotem już notowanym na rynku NewConnect. Zarząd Spółki obecnie nie wyklucza żadnej ze ścieżek.

– Rynek NewConnect i obecność na nim sprzyjają rozwojowi spółek z branży tzw. „zielonej energii”. Chcemy wykorzystać tą koniunkturę do upublicznienia Spółki, co z pewnością pozwoli nam na przyśpieszenie ekspansji terytorialnej oraz realizowanie nowych projektów farm fotowoltaicznych. Wywodzimy się z branży górniczej, ale dostrzegamy zmiany klimatyczne i chcemy wykorzystać nasze kompetencje oraz zasoby do budowy odnawialnych źródeł energii. O kolejnych krokach związanych z naszym debiutem na rynku NewConnect będziemy na bieżąco informowali rynek – zakończył Prezes Zarządu MINUTOR Energia Sp. z o.o.

MINUTOR Energia Sp. z o.o. to podmiot działający w branży odnawialnych źródeł energii i specjalizujący się w montażach instalacji fotowoltaicznych dla domów, klientów biznesowych oraz realizowaniu farm fotowoltaicznych. Marka MINUTOR Energia została powołana w 2019 r. przez MINUTOR Sp. z o.o. – podmiot świadczący wysoko wyspecjalizowane usługi techniczne dla przemysłu, głównie wydobywczego. Jednym z inwestorów MINUTOR Energia Sp. z o.o. jest Artur Górski specjalizujący się transakcjach M&A na rynku NewConnect oraz GPW.