MIT Enterprise Forum CEE rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

MIT Enterprise Forum CEE rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego

Udostępnij:

Młodzi przedsiębiorcy mogą składać aplikacje do 30 czerwca 2019 roku. Około 25 najlepszych startupów, wyłonionych do udziału w programie, przejdzie trzymiesięczny proces akceleracji, otrzyma dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie do 200 tysięcy złotych, a także zyska szansę na nawiązanie komercyjnej współpracy z polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami.
Celem akceleratora MIT Enterprise Forum CEE jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw, a także doświadczeniem mentorów. Partnerami programu są m.in. Adamed, PZU, Nationale-Nederlanden. Projekt wspiera Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała grant na realizację programu w wysokości 15 milionów złotych.

Pierwsza tura trwa

– Oceniamy właśnie aplikacje, które wpłynęły do nas w związku z naborem do pierwszej rundy programu MIT Enterprise Forum CEE. Wkrótce ogłosimy startupy, które zakwalifikowały się do udziału w akceleracji, a w maju rozpoczną się pierwsze warsztaty oraz spotkania z mentorami i przedstawicielami dużych korporacji – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej. – Otrzymaliśmy kilkaset zgłoszeń, z czego niemal połowę od startupów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym m.in. z Ukrainy, Rumunii, Węgier, Estonii i Bułgarii. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z ich przedstawicielami. Są to zespoły mocno zmotywowane do tego, aby rozpocząć swoją działalność na rynku polskim – dostrzegają bowiem nie tylko bardzo sprzyjający klimat dla rozwoju biznesu panujący obecnie w naszym kraju, ale również coraz większą otwartość dużych przedsiębiorstw na współpracę ze startupami – dodaje Owczarek.

Startuje nabór dla kolejnych startupów

MIT Enterprise Forum CEE już otworzyło rekrutację do kolejnej edycji programu, która wystartuje w listopadzie 2019 roku.

– Do aplikowania do programu zapraszamy startupy technologiczne z Polski i krajów CEE, które rozwijają technologie mogące znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym i Industry 4.0, a także w sektorze energetycznym, ubezpieczeniowym, finansowym czy w branży Smart Buildings. – podkreśla Owczarek.

Partnerami głównymi programu są Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów, oraz MCX – trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, w skład której wchodzą m.in. spółki z obszaru rozwiązań teleinformatycznych oraz energii odnawialnej. Partnerami wspierającymi są LINK4, Nationale-Nederlanden, MDI Energia SA, Sollers Consulting, PZU oraz Vetasi, Partnerami merytorycznymi – Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Sandler Training – Twarowski & Posmyk, CRIDO, kancelaria patentowa EUPATENT.PL, Extended Tools, Novismo, TaxLab oraz Hasik Rheims & Partners. Organizacjami wspierającymi akcelerację są CMS Law.Tax, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

Realizacja programu wspierana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem