MIT Enterprise Forum Poland szuka startupów technologicznych w największych miastach Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Trwa nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, realizowanego w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.

W ramach kampanii informacyjnej projektu przedstawiciele MITEF Poland podróżują po całej Polsce, spotykając się z naukowcami i przedstawicielami biznesu w najbardziej prestiżowych ośrodkach rozwoju nauki i przedsiębiorczości. Najbliższe spotkania odbędą się 21 kwietnia w Toruniu i Lublinie, 27 kwietnia w Rzeszowie, 9 maja w Wrocławiu, 10 maja w Szczecinie oraz 11 maja w Poznaniu.

Wydarzenia mają charakter otwarty. Celem spotkań jest przybliżenie reprezentantom startupów technologicznych idei i mechaniki programu MIT Enterprise Forum Poland, a także przedstawienie obszarów wsparcia, jakie oferują partnerzy strategiczni w ramach każdej ze ścieżek akceleracji. Dodatkowo uczestnicy spotkań będą mogli wysłuchać relacji przedsiębiorców, którzy wzięli udział we wcześniejszych edycjach akceleratora, a także sprawdzić się na scenie z prezentacją własnego pomysłu w ramach pitching contest. 

– Spotkania organizowane przez MITEF Poland to doskonała okazja, żeby nie tylko zaznajomić się z naszą propozycją akceleracji, ale przede wszystkim poznać ciekawych ludzi ze świata nauki i biznesu. To również wyjątkowa szansa zaprezentowania się na scenie ze swoim pomysłem i nawiązania relacji biznesowych z partnerami przemysłowymi programu – mówi Magdalena Jabłońska, Dyrektor Operacyjna MIT Enterprise Forum Poland –  Zależy nam na tym, aby nasze spotkania prezentowały wartość samą w sobie, niezależnie od tego, czy ich uczestnicy przystąpią do akceleracji, czy też nie – dodaje. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Rejestracja i dokładny kalendarz spotkań znajduje się na stronie internetowej: www.mitefpoland.org/infoday 

Szansa na 250 tys. zł i prezentację technologii przed inwestorami z USA

Celem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland jest wsparcie innowacyjnych startupów technologicznych w przyśpieszeniu komercjalizacji rozwijanych przez nie rozwiązań. W ramach projektu pomocy poczatkującym przedsiębiorcom udzielą największe polskie i międzynarodowe organizacje, m.in.: PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, Grupa KGHM, Grupa Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise Polska. Dzięki grantowi przyznanemu MIT Enterprise Forum Poland w pilotażowym konkursie ScaleUp, zrealizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland, startupy, które zakwalifikują się do programu, uzyskają również szansę na dofinansowanie działalności w kwocie nawet do 200 tys. zł. oraz wsparcie w postaci usług o wartości do 50 tys. zł.

– Firmy, które wezmą udział w projekcie uzyskają dostęp do wyjątkowego know-how, laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego, a także szansę na dofinansowanie działalności. Przedstawiciele pięciu najlepszych startupów wyjadą ponadto na bootcamp do MIT w Bostonie, gdzie będą mieli szansę przedstawić swoje pomysły inwestorom z USA – dodaje Magdalena Jabłońska. 

W ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland przewidziano cztery ścieżki tematyczne: Zdrowie, Energia,  Surowce oraz Let’s Fintech with PKO Bank Polski!, a także Ścieżkę Ogólną, dedykowaną startupom rozwijającym technologie w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Innowacyjne polskie mikro i małe firmy mogą składać dokumenty aplikacyjne za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org do 25 maja 2017 roku. 

Partnerami wspierającymi program MITEF Poland są także Campus Warsaw, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Od strony prawnej startupy wspierane będą przez kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz JWP Rzecznicy Patentowi.

SZCZEGÓŁY WYDARZEŃ:

MIT Enterprise Forum Poland – InfoDay Rzeszów

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza

Al. Powstańców Warszawy 12 

35-959 Rzeszów

 

27  kwietnia 2017 r.

Godzina: 11.00 – 15.00

 

MIT Enterprise Forum Poland – InfoDay Wrocław

Wrocławski Park Technologiczny S.A.

Ul. Muchoborska 18

52-424 Wrocław

 

9  maja 2017 r.

Godzina: 14.00 – 18.00

 

MIT Enterprise Forum Poland – InfoDay Szczecin

Technopark Pomerania

Ul. Cyfrowa 2-8

71-441 Szczecin

 

10  maja 2017 r.

Godzina: 16.00 – 19.30

 

MIT Enterprise Forum Poland – InfoDay Poznań

Poznański Park Naukowo Technologiczny

Ul. Rubież 46

61-612 Poznań

 

11  maja 2017 r.

Godzina: 14.00 – 17.00