mKsięgowa - Wsparcie dla biznesu

mksiegowa wsparcie dla biznesu
Udostępnij:
Autorzy mKsięgowa poszerzają swoją ofertę. Poza dostępną dotąd możliwością samodzielnego korzystania z aplikacji i tym samym prowadzenia księgowości firmy na własny rachunek, od maja br. w Warszawie i Krakowie można już także korzystać z usług pierwszych biur księgowych pracujących na tym systemie.

Autorzy aplikacji mKsięgowa, służącej do prowadzenia ksiąg rachunkowych (pełnej księgowości) przez internet, poszerzają swoją ofertę. Poza dostępną dotąd możliwością samodzielnego korzystania z aplikacji i tym samym prowadzenia księgowości firmy na własny rachunek, od maja br. w Warszawie i Krakowie można już także korzystać z usług pierwszych biur księgowych pracujących na tym systemie.

Aplikacja mKsięgowa z założenia została skonstruowana tak, aby przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogli samodzielnie prowadzić swoją księgowość, bez konieczności korzystania z usług biur rachunkowych, czy zatrudniania księgowego na etat. Nowa oferta skierowana jest natomiast do tych firm, których właściciele nie czują się na siłach, aby samodzielnie się rozliczać i potrzebują fachowego wsparcia. Autorzy mKsięgowej nawiązali współpracę z biurami rachunkowymi na terenie Krakowa i Warszawy. Biura te oferują obsługę księgową bazującą na aplikacji mKsięgowa. Takie rozwiązanie umożliwia przedsiębiorcom monitorowanie stanu finansów firmy, podatków, faktur oraz wszystkich innych niezbędnych informacji, a wszystko odbywa się na bieżąco pod nadzorem i okiem osoby księgowego.

Współpraca z ERPmobile, a co za tym idzie udostępnienie platformy mKsiegowa.pl jest dla nas ułatwieniem współpracy z naszymi klientami. - mówi Jadwiga Robakiewicz, Prezes biura rachunkowego Effepro sp.z o.o. i Controlling sp.j., który od maja br., oferuje swoim klientom dostęp do aplikacji mKsiegowa.pl. - Zarówno my, jak i nasze biuro nie tracimy czasu na dojeżdżanie do biura czy też do klienta. Dokumenty mogą być przekazywane drogą elektroniczną lub pocztową. Klient mając dostęp do całej dokumentacji przez 24 godziny na dobę, nie musi się już martwić o to czy zdąży skontaktować się z nami w godzinach pracy biura."

Firmy mają możliwość ograniczenia kontaktów osobistych z biurem rachunkowym do minimum, wszystkie informacje są dostępne "od ręki" z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Zarówno pracownicy biura księgowego, jak i przedsiębiorca, mają pełny dostęp do wszelkich danych w aplikacji, a wymiana informacji może odbywać się na bieżąco poprzez e-mail lub telefon.

"Aplikacja mKsięgowa przygotowana została dla dwóch grup użytkowników: pierwsi to ci przedsiębiorcy, którzy samodzielnie korzystają z aplikacji i rozliczają się sami, - mówi Tomasz Kozielski, pomysłodawca systemuistnienie drugiej grupy użytkowników ujawniło się podczas rozmów z potencjalnymi kontrahentami. Okazało się bowiem, że są firmy, które ze względu na specyfikę działania nie są w stanie poświęcić dodatkowego czasu na księgowość i prowadzić jej samodzielnie. Ponadto, są też tacy, którzy obawiają się, że ich wiedza księgowa może być niewystarczająca przy rozliczaniu firmy. Dzięki naszej nowej ofercie mają oni teraz  możliwość skupienia się na rozwoju firmy, w dużym stopniu ograniczając czas, jaki jest potrzebny na organizację firmy, a równocześnie mają bieżący wgląd w swoje księgi on-line."

Twórcy aplikacji zapowiadają rozszerzenie tej oferty o kolejne miasta. W najbliższym czasie pojawią się biura na Śląsku i Pomorzu

"Rekomendując pierwsze biura w Warszawie i Krakowie, z którymi współpracujemy, dajemy użytkownikom wygodę dzięki możliwości użytkowania naszej aplikacji, ale co równie istotne, także gwarancję jakości usług. - mówi Katarzyna Ułan PR&Marketing Manager – Pracujemy ze sprawdzonymi biurami księgowymi, które świadczą swoje usługi już od wielu lat i zyskały przez ten czas uznanie klientów i renomę w branży. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą czuć się bezpiecznie, jeżeli chodzi o ich księgowość."

źródło: informacja prasowa