Młody biznes ma wiele twarzy – wygraj konkurs na najlepszy biznes

Dodane: 16.11.2012

Mam Startup

Udostępnij:

Pięćdziesiąt tysięcy złotych wynosi pula nagród w konkursie „Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out”, organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny. Na początek wystarczy dobry pomysł na biznes , a specjaliści z Parku pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan, który później oceni komisja.

Pięćdziesiąt tysięcy złotych wynosi pula nagród w konkursie „Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out”, organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny. Na początek wystarczy dobry pomysł na biznes , a specjaliści z Parku pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan, który później oceni komisja.

Rekrutacja chętnych do udziału w konkursie potrwa do 9 grudnia. Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne, i będą miały potencjał rynkowy. Zgłaszać mogą się studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi. Wystarczy wypełnić fiszkę i zapoznać się z regulaminem, który znajduje się na stronie www.technopark.kielce.pl.

Konkurs będzie miał kilka etapów. Najpierw, trzeba będzie w kilku zdaniach opisać pomysł na biznes. Osoby, których propozycje będą najciekawsze zostaną zaproszone do udziału w szkoleniach.

– Młodzi ludzie nie powinni się obawiać tego, że mają tylko pomysł. My pomożemy stworzyć biznesplan, a podczas zajęć powiemy, co trzeba zrobić żeby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej – informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Podczas szkoleń, będzie można dowiedzieć się także, gdzie szukać wsparcia finansowego w pierwszym, najtrudniejszym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Po kilku tygodniach przygotowań, przyjdzie czas na najważniejszy element konkursu, czyli złożenie dokumentu i jego ocenę przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym, które będą brały pod uwagę potencjał pomysłu i szanse jego zafunkcjonowania na rynku.

– Najlepsi uczestnicy konkursu, oprócz nagród finansowych będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym – informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej „Gali biznesu spin off/out”. Wezmą w niej udział uczestnicy konkursu, przedstawiciele świata biznesu oraz nauki.

Przedstawiciele KPT podkreślają, że organizacja tego typu konkursów prowadzi do zwiększenia zainteresowania młodych ludzi przedsiębiorczością oraz tworzenia nowych firm, a to wiąże się z powstawaniem nowych miejsc pracy.

To już kolejny konkurs, zorganizowany przez Kielecki Park Technologiczny. Tym razem, walka o nagrody odbędzie się pod hasłem „Młody biznes ma wiele twarzy”. Parkowi zależy na tym, żeby pokazać, iż każdy i w każdej chwili może zdecydować się na założenie firmy.

Wiosną w konkursie „Najlepszy pomysł na biznes” główną nagrodę zdobyła studentka UJK Magda Brojewska. Otrzymała czek o wartości 5 tysięcy złotych. Za pieniądze wygrane w konkursie kupiła sprzęt komputerowy, a w sierpniu wprowadziła się do Inkubatora przy Olszewskiego i rozpoczęła prowadzenie firmy.

Organizacja konkursu na „Najlepszy biznes typu spin off/out” jest możliwa, dzięki realizacji przez Kielecki Park Technologiczny projektu „Biznes Starter”, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem