Młodzi naukowcy nauczą się biznesu od wielkopolskich liderów przedsiębiorczości

mlodzi naukowcy naucza sie biznesu od wielkopolskich liderow przedsiebiorczosci
Udostępnij:
Sama wiedza to w dzisiejszych czasach za mało. Świat zmienia się dynamicznie i potrzebuje nowych sposobów działania. Tradycyjne modele w nauce i biznesie już nie wystarczą.

Sama wiedza to w dzisiejszych czasach za mało. Świat zmienia się dynamicznie i potrzebuje nowych sposobów działania. Tradycyjne modele w nauce i biznesie już nie wystarczą. Dlatego najlepsi pracownicy naukowi z wielkopolski mają szansę sprawdzić się w praktyce pracując dla wielkopolskich liderów nowych technologii.

Przygotowując program stażowy konsultowaliśmy się z przedstawicielami wielkopolskich firm, które należą do liderów w zakresie wykorzystania i wytwarzania nowych technologii – mówi Tomasz Czapliński, z LMS Invest, który odpowiada za realizację programu stażowego pracowników naukowych w 2012 roku. Jednym z najczęstszych problemów, o których wspominali był brak przełożenia się wiedzy uzyskanej podczas pracy naukowej na biznes. – dodaje. Dlatego też realizowany w ramach projektu program stażowy koncentruje się na przekazaniu pracownikom naukowym praktycznej wiedzy biznesowej. Podczas praktyk zaplanowanych na 2012 rok nauczą się między innymi tego, że nie wystarczy umieć stworzyć technologię. Trzeba ją też dobrze sprzedać. Dowiedzą się jak tworzyć modele biznesowe do realizowanych przez siebie projektów, w jaki sposób firmy technologiczne planują kampanię marketingowe i jaką pozycję w budżecie projektu one zajmują.

W wyniku ukończonego stażu naukowcy będą mogli łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Nabiorą innego spojrzenia i będą potrafili przekładać własne projekty naukowe na biznes. Pracowników naukowych w działaniach, w obszarze biznesu wspierają uczelniane centra transferu nowych technologii oraz okazjonalna współpraca uczelni z biznesem. Jednak to wciąż za mało by w pełni korzystać z możliwości jakie daje zdobyta wiedza oraz realizowane badania. Wiele realizowanych na uczelniach projektów badawczych po ich zakończeniu trafia do akt, a mogłyby z powodzeniem zostać wykorzystane w biznesie. Niestety dzieje się tak często przez niewiedzę na temat biznesowych realiów. – dodaje Czapliński. Staże mają to zmienić.

Aby zgłosić chęć udziału w programie stażowym realizowanym przez LMS Invest wystarczy wejść na stronę www.lmsinvest.pl/staz oraz wypełnić i przesłać zgłoszenie. Na płaty staż w firmach nowo-technologicznych z Wielkopolski ma szansę 10 osób.

źródło: informacja prasowa