Młodzi, przedsiębiorczy i pomysłowi bez granic!

Dodane: 19.01.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Nowatorski system wizyjny dla platform bezzałogowych pn. Pixelent, produkcja dobrze zaprojektowanych, designerskich mebli z ukrytą funkcją korzystania przez naszych pupili oraz platforma www będąca internetową przestrzenią do wypożyczania przedmiotów i zarabianiu na nich.

Oto wygrani IV edycji konkursu Kraków Business Starter (KBS), która odbyła się 18 stycznia 2017 roku.

Podczas finałowej gali Kraków Business Starter, która miała miejsce 18 stycznia w ramach XXXIV StartUp Mixera, wystąpiło 8 laureatów wyłonionych z aż 105 zgłoszeń. Finaliści przez ostatnie 6 miesięcy rozwijali swoje projekty pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie. W konkursie do wygrania były 3 nagrody w wysokości 10 000 zł, 5 000 zł i 5 000 zł.

– To już ostatnia a zarazem najlepsza edycja tego konkursu. W tym roku wśród finalistów znalazły się pomysły z sektora kreatywnego, wysokich technologii oraz IT. Wiedza jest kluczowym czynnikiem rozwoju własnej firmy, dlatego oprócz nagrody finansowej wszystkie pomysły dostały tzw. wsparcie „wiedzowe”. W tym roku startujemy z nowym programem KRK InnoTech Starter (KITS). To kompleksowy program, którego celem będzie transfer technologii opracowanych przez młodych naukowców krakowskich uczelni do biznesu – mówi Sebastian Kolisz, Dyrektor Regionalny Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Dyrektor obszaru Growth Business Link Kraków.

Zwycięzcą IV edycji KBS został StartUp „HAU HOUSE”, zdobywając 10 000 zł. HAU HOUSE łączy wyjątkowy design i miłość do zwierząt. To propozycja połączenia przestrzeni życia człowieka i pupila. Na pierwszy rzut oka meble i akcesoria wyglądają jak dobrze zaprojektowane przedmioty ale ich ukrytą funkcją jest możliwość korzystania z nich także przez pupili.

Kolejne miejsce, zdobyła platforma „Rent And Lend” , wygrywając 5 000 zł. Rent and Lend to platforma www będąca internetową przestrzenią do wypożyczania przedmiotów. Oznacza to, że każdy kto potrzebuje skorzystać z jakiegoś przedmiotu, a nie chce wydawać na niego dużej ilości pieniędzy, może znaleźć tutaj poszukiwaną rzecz. Z drugiej strony osoby posiadające przydatne przedmioty, których akurat nie używają, mają możliwość pożyczać je innym i zarabiać na tym pieniądze.

Kolejna nagroda w wysokości 5 000 zł przypadła dla StartUpu „Pixelent”, który tworzy nowatorski system wizyjny dla platform bezzałogowych, na rynku UAV (“drony”). Zapewni to użytkownikowi możliwość trójwymiarowego postrzegania przestrzeni wokół prowadzonego drona.

Komisja konkursowa składała się z przedstawiciela AIP Kraków w osobie: Sebastian Kolisz – Dyrektor Regionalny Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Dyrektor obszaru Growth Business Link Kraków, Grzegorz Kolasiński – Digital Business Growth Expert (Expert zewnętrzny z Business Tailors Sp. z o.o.) oraz Mecenasa działań AIP Kraków firmę UBS w składzie: Ewa Szymkowska – Nowak, Diana Bonczar, Katarzyna Pachuta. Głos decydujący w wyborze zwycięzców miał UBS.

UBS jest instytucją finansową, która m.in. świadczy usługi przedsiębiorstwom odnoszącym znaczące sukcesy na całym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki Krakow Business Starter powstaną w Krakowie firmy, które odniosą podobny sukces, jak nasi klienci. Ten program powstał w ramach naszej strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. W czterech edycjach Krakow Business Starter przyciągnął ok 400 utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej wspólnej pomocy tworzą miejsca pracy w Krakowie i być może przyczynią się do prężnego rozwoju miasta – podsumowuje Michał Stępień, Country Head UBS

Projekt realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie i Mecenasa działań AIP Kraków firmę UBS. Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronie projektu www.krakowbusinessstarter.pl.

W Inkubatorze AIP w Krakowie tylko w tym roku zostało otwartych ponad 300 firm. Swoją przygodę z biznesem w krakowskim AIP zaczynała m.in. światowej sławy marka odzieżowa, MISBHV.