Młodzi, zdolni, nieznani w Krakowie?

mlodzi zdolni nieznani w krakowie
Udostępnij:
Już pod koniec lutego w Kalifornii odbędzie się konferencja TED. Dzięki licencji TEDxKrakow będziemy mogli uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólne oglądanie relacji - TEDxKrakowLive, zaczynamy o 17.30 już 28 lutego 2103r. w Klubie Pauza (w dolnej części klubu).

Już pod koniec lutego w Kalifornii odbędzie się konferencja TED. Dzięki licencji TEDxKrakow będziemy mogli uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólne oglądanie relacji - TEDxKrakowLive, zaczynamy o 17.30 już 28 lutego 2103r. w Klubie Pauza (w dolnej części klubu).

Tematem przewodnim tegorocznego TED jest: „The Young. The Wise. The Undiscovered.” (Młodzi. Zdolni. Nieznani.) W tym roku część prelegentów występujących na TED została wybrana w nietypowy sposób. W 14 miastach na świecie zorganizowano eventy, w ramach których poszukiwano talentów. Wśród tysięcy zgłoszonych osób udało się wyłowić “młodych, zdolnych i nieznanych” którzy zasilą ponad 70-cio osobowy skład prelegentów. Będzie to największa liczba prelekcji w historii TED’a. Na scenie TED’a oprócz takich sław jak Bono, będziemy mogli wysłuchać przede wszystkim właśnie tych nieznanych, ale niezwykle utalentowanych ludzi z całego świata, którzy opowiedzą nam o tym w jaki sposób zmieniają rzeczywistość wokół siebie.

Na TEDxKrakowLive, który odbędzie się już 28 lutego, będziemy relacjonować drugi dzień eventu z tematami przewodnimi: Disrupt!, Dream!, Create! i Sustain!

Szczególnie interesująca zapowiada się sesja powiązana z marzeniami - Dream! Podczas niej wystąpi nastoletni naukowiec - Taylor Wilson, zajmujący się fizyką atomową, który doprowadził do fuzji w reaktorze, zbudowanym we własnym garażu! Innym fascynującym przykładem jest 15-letni Jack Andraka, który stworzył nowatorski niezwykle czuły i do tego znacznie tańszy detektor do wykrywania raka. Jack’a będziemy mogli zobaczyć w sesji dotyczącej szeroko pojętego tworzenia - Create!. To tylko przedsmak tego co nas czeka podczas tegorocznego wydarzenia.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. design’erzy, artyści, naukowcy, aktywiści oraz przedsiębiorcy, a każdy z nich ma do opowiedzenia historię, która może nas zaskoczyć, rozbawić, zmusić do myślenia lub działania, o której na pewno długo nie zapomnimy.

Rejestracja na nasze wydarzenie już jest otwarta, wystarczy wejść na stronę tedxkrakow.com i potwierdzić swój udział. Planujemy także integracyjną zabawę, polegającą na wymianie interesujących książek czy płyt pomiędzy uczestnikami, dlatego zachęcamy wszystkich by zabrali ze sobą coś, co ich zainspirowało, a teraz chcieliby tym podzielić się z innymi.

Dla uczestników zespół TEDxKraków wraz z naszym partnerem spotkania Aon Hewitt zaplanował kilka niespodzianek. Aby dowiedzieć się więcej trzeba koniecznie śledzić naszego bloga i Facebook.

Warto się pojawić by wspólnie odkrywać czym żyje współczesny świat.

MamStartup objął patronatem medialnym to wydarzenie.

źródło: informacja prasowa