MMC Brainville ogłasza konkurs dla firm IT z Małopolski i Podkarpacia

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

1 marca 2012 roku ruszył konkurs „Biznes 3.0, czyli jak wykorzystać nowe technologie, aby budować konkurencyjność na nowym globalnym rynku” przeznaczony dla innowacyjnych przedsiębiorców z regionu Małopolski i Podkarpacia działających w sektorze IT. Nagrodą w konkursie jest…

1 marca 2012 roku ruszył konkurs „Biznes 3.0, czyli jak wykorzystać nowe technologie, aby budować konkurencyjność na nowym globalnym rynku” przeznaczony dla innowacyjnych przedsiębiorców z regionu Małopolski i Podkarpacia działających w sektorze IT. Nagrodą w konkursie jest bezpłatny roczny dostęp do infrastruktury biurowej w parku technologicznym MMC Brainville wraz z pakietem usług doradczych wspierających rozwój biznesu, o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

Nasz konkurs ma pomóc wyjść z ukrycia firmom, które świetnie radzą sobie z nowymi technologiami, ale bardzo często niewiele się mówi o ich sukcesach. Chcemy pokazać te firmy, aby dla innych przedsiębiorców stały się one forpocztą polskiej innowacyjności wśród mikro, małych i średnich firm i zarazem zachęcały przedsiębiorców do powszechnego wykorzystywania nowych technologii – mówi Krzysztof Wnęk z parku technologicznego MMC Brainville.

Najlepszej firmie oferujemy roczny bezpłatny dostęp do nowoczesnego biura w naszym parku oraz możliwość skorzystania z wiedzy naszych ekspertów. Mamy nadzieję, że dla zwycięskiej firmy będzie to dodatkowy impuls do dalszego rozwoju. Po roku bez jakichkolwiek zobowiązań firma może wrócić do swojej poprzedniej lokalizacji, jestem jednak przekonany, że rok działalności w Brainville to wystarczający czas, aby przekonać się, że obecność w naszym parku daje unikalne możliwości dalszego rozwoju – dodaje Krzysztof Wnęk z  MMC Brainville.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorstwa, które rozwijają firmy w oparciu o nowe technologie, np. wprowadzając rozwiązania e-commerce, jak również spółki, których cała działalność oparta jest na takich technologiach, np. te tworzące wirtualną rzeczywistość, aplikacje mobilne etc. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie działalności związanej z sektorem IT przez minimum 3 lata.

Konkurs wystartował 1 marca 2012 roku. Na stronie www.brainville.pl/przedsiebiorcy/konkurs dostępny jest formularz zgłoszeniowy z pytaniami dotyczącymi sposobu i efektywności  wykorzystywania nowych technologii w firmie. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze najciekawszy opis. Zwycięzca konkursu będzie mógł wprowadzić się do nowego biura w parku technologicznym MMC Brainville we wrześniu 2012.

Patronat medialny nad konkursem objął dziennik  „Puls Biznesu” oraz tygodnik „Computerworld”.
Konkurs będzie komunikowany poprzez kampanię prasową i internetową na Podkarpaciu oraz w Małopolsce.

Za pośrednictwem serii podcastów zachęcać do udziału w Konkursie będą obecni najemcy parku technologicznego MMC Brainville, którzy od września 2012 będą sąsiadami zwycięskiej firmy. To sąsiedztwo może wiązać się również z szeregiem dodatkowych korzyści dla zwycięzcy konkursu.
Podcasty można obejrzeć pod poniższymi linkami lub na stronie: www.brainville.pl/przedsiebiorcy/konkurs
http://www.brainville.pl/przedsiebiorcy/konkurs/jak-robia-to-inni/

Organizatorem Konkursu jest budowany w Nowym Sączu park technologiczny MMC Brainville. Jego celem jest usprawnianie rozwoju firm, których działalność oparta jest na nowych technologiach. MMC Brainville to 12000 m2 powierzchni biurowej ze specjalistycznym zapleczem IT (laboratoria, serwerownie), ale także miejsce, gdzie każdy przedsiębiorca ma szansę otrzymać kompleksowe wsparcie działalności własnego przedsiębiorstwa. Nowoczesna infrastruktura MMC Brainville zostanie oficjalnie otwarta we wrześniu 2012 roku.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie 5.3 PO IG – Wspieranie ośrodków innowacyjności. „Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”. Wartość dofinansowania wynosi 94,9 mln zł.

źródło: informacja prasowa