MobinetMaps – w finale konkursu LLGA

mobinetmaps w finale konkursu llga
Udostępnij:
Łódzki startup Mobi-net i jego system MobinetMaps jako jedyny z Polski został doceniony i wyróżniony w międzynarodowym konkursie LLGA Cities Pilot The Future. MobinetMaps został wybrany przez japońskie miasto Fukuoka, jako jedno z pięciu najciekawszych rozwiązań aplikacji mobilnych odpowiadających p

Łódzki startup Mobi-net i jego system MobinetMaps jako jedyny z Polski został doceniony i wyróżniony w międzynarodowym konkursie LLGA Cities Pilot The Future. MobinetMaps został wybrany przez japońskie miasto Fukuoka, jako jedno z pięciu najciekawszych rozwiązań aplikacji mobilnych odpowiadających potrzebom i wyzwaniom nowoczesnych i innowacyjnych miast.

Konkurs Living Labs Global Avard (LLGA) został stworzony w 2009 roku jako program dla nowoczesnych miast poszukujących innowacyjnych rozwiązań niezbędnych dla ich rozwoju i polepszenia życia mieszkańców. W tym czasie 38 miast z całego świata zgłosiło 77 projektów, otrzymało i oceniało 1117 propozycji rozwiązań, z których zrealizowano ponad 30 testowych projektów. Oddziałują one na ponad 285 milionów ludzi.

Ogromnie się cieszymy, że polski start-up może zostać wyróżniony w globalnym konkursie. Oczywiście mamy nadzieję na zwycięstwo - mówi Paweł Lewiński, właściciel Mobi-net. - Wiemy, że MobinetMaps to jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na świecie. Przejście do finału w takim międzynarodowym, z wysoko ustawioną poprzeczką konkursie dodaje nam motywacji do dalszego rozwijania i udoskonalania systemu.

MobinetMaps to całościowy system dla aplikacji mobilnych centrum handlowego, obiektów targowych, muzeów i innych obiektów, gdzie użyteczne są mapy wnętrz budynków. Mapy są w pełni interaktywne i mogą być przygotowywane według dowolnego, indywidualnego projektu klienta. MobinetMaps jest również wyposażony w znajdowanie ścieżki pomiędzy różnymi punktami, wysyłanie powiadomień push czy mobilny system lojalnościowy. Zarządzanie treścią w aplikacjach odbywa się za pomocą łatwego i intuicyjnego CMS-a, dzięki czemu klienci otrzymują do ręki bogaty zestaw narzędzi marketingu mobilnego.

Finał konkursu odbędzie się w dniach 14-16 maja w San Francisco. W oparciu o ten system wraz z partnerem z Irlandii powstały m.in. aplikacje dla lotniska w Liverpoolu i Dubaju, sieci centrów handlowych w Portugalii.

źródło: informacja prasowa