Moc Bluetooth Low Energy wzywa programistów do Krakowa!

Dodane: 13.05.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już po raz trzeci Kontakt.io wraz z partnerami zaprasza specialistow IT do wzięcia udziału w największym evencie z beaconami w roli głównej - BeaconValley Conference & Hackathon. #ExtraOrdinary Edition.

Wydarzenie skupione wokół Internetu Rzeczy odbędzie się 11-12 czerwca w Krakowskim Parku Technologicznym. Ruszyła bezpłatna rejestracja!

Bronią w tym starciu jest czysty kod i Beacony Kontakt.io. Cel to stworzenie aplikacji wykorzystującej urządzenia BLE w jednym z 3 streamów: LOCATE, MOVE, FREESTYLE. Aby ułatwić to zadanie, cały event rozpocznie się od wystąpień ekspertów z kręgu Internetu Rzeczy, którzy poprowadzą warsztaty z hardware’em i opowiedzą o wykorzystaniu technologii beaconów w biznesie.

– Tym razem tak zaprojektowaliśmy wydarzenie, by nie tylko dzielić się wiedzą o technologii, ale dać uczestnikom mocne poczucie, że znaleźli się w prawdziwej Dolinie Beaconów – wyjaśnia Szymon Niemczura, CEO Kontakt.io.

Pomoże w tym z pewnością Beacon Showroom – strefa, w której obok systemów tak uznanych firm branży IoT jak HG Intelligence czy Indoo.rs, znajdą się projekty z poprzednich edycji BeaconValley (m.in. Hidden City oraz CityTravel). Co więcej, w specjalnie przygotowanej przestrzeni #ExtraOrdinary Chillout uczestnicy zmagań będą mieli szansę przekraczać granicę online-offline dzięki takim gadżetom jak Oculus Rift czy Leapmotion. Dla tych, którzy nie mogą dołączyć do wydarzenia w Krakowie, organizatorzy przygotowali opcję uczestnictwa online – dzięki transmisji live zarówno część merytoryczną jak i pojedynek hackerów, będzie można obserwować w czasie rzeczywistym – 24 godziny na dobę i to z dowolnego miejsca na ziemi.

Pełna agenda wraz z zasadami i rejestracją dostępna jest na stronie. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, współorganizaorami Krakowski Park Technologiczny oraz społeczność TWF. Event nie odbyłby się bez wsparcia partnerów – INNOventure, FZKPT, HG Intelligence,Indoo.rs oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.