Mocniejsi.pl – zdalna opieka psychologiczna i nowy benefit pracowniczy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Mocniejsi.pl – zdalna opieka psychologiczna i nowy benefit pracowniczy

Udostępnij:

Idea startupu Mocniejsi.pl, benefitu pracowniczego w postaci zdalnej opieki psychologicznej pracowników, powstała w okresie pandemii COVID-19, podczas której realia na rynku pracy oraz kondycja psychiczna Polaków uległy zmianie. Sytuacja uświadomiła pracodawcom, jak ważne jest wsparcie psychiczne w miejscu pracy.

Jedną z najbardziej narażonych sfer trwającej już drugi rok pandemii COVID-19 jest psychika i samopoczucie każdego z nas. Negatywne skutki koronawirusa w kontekście psychiki są widoczne zarówno w naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym. Większość pracodawców zauważyła zmiany związane z niższą produktywnością, rotacją, absencją i niskim poziomem zaangażowania pracowników, co spowodowane jest ich obniżonym nastrojem. Obserwacje te potwierdzają tezy najnowszych badań i analiz. Według raportu ADP „Workforce View in Europe 2019”, Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami w Europie. Z kolei raport „Kapitał Zdrowia 2020”, przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie HR, wskazuje, że 42% firm zauważa potrzebę wprowadzenia programu odporności psychicznej pracowników, a 43% pracowników sądzi, że pracodawca powinien wprowadzić benefit związany ze zdrowiem psychicznym.

W sygnały płynące ze środowisk pracowników i pracodawców uważnie wsłuchała się młoda wrocławska spółka, która wchodzi na rynek z nowym projektem w postaci pierwszego w Polsce benefitu pracowniczego, będącego zdalną opieką psychologiczną pracowników. Każdy posiadacz benefitu pracowniczego o nazwie Mocniejsi.pl otoczony jest opieką grupy doświadczonych psychologów, z którymi anonimowe konsultacje w formie online lub telefonicznej dostępne są dla pracowników przez siedem dni w tygodniu.

– Nie mogliśmy pozostać obojętni na wiedzę płynącą z najnowszych raportów dotyczących zdrowia psychicznego Polaków. Uświadomiliśmy sobie, że gorsza kondycja psychiczna polskich pracowników, a więc potencjalnie każdego z nas, przekłada się na słabsze wyniki rodzimych firm. Dlatego postanowiliśmy pomóc jednym i drugim. Stworzyliśmy Mocniejsi.pl jako rodzaj benefitu pracowniczego. Obok tradycyjnego dostępu do zajęć fitness, siłowni czy pakietu medycznego, proponujemy tak potrzebną dzisiaj opiekę i wsparcie psychologiczne pracowników – mówi Przemysław Nasiukiewicz, COO i co-founder Mocniejsi.pl.

Projekt zdalnej opieki psychologicznej pracowników Mocniejsi.pl powstał, aby poprawić kondycję psychiczną jednostek w organizacjach. Twórców startupu interesuje promowanie zdrowia psychicznego w firmach.

– Benefit pracowniczy w postaci zdalnej konsultacji psychologicznej, którą można odbyć anonimowo, a do tego z najwygodniejszego dla siebie miejsca, np. z własnego domu, bez konieczności ujawniania się i wychodzenia na zewnątrz, to skuteczna, pomagająca przełamać bariery, a jednocześnie innowacyjna forma, za pomocą której dbamy o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie Polaków – mówi Marta Nasiukiewicz, psycholog, CEO i co-founder Mocniejsi.pl.

Włączenie przez pracodawców benefitu Mocniejsi.pl do palety oferowanych benefitów pracowniczych może przynieść korzyść zarówno dla pracownika, pozwalając mu na powrót do równowagi psychicznej, jak i dla pracodawcy zwiększając efektywność i motywację pracowników lub zmniejszając ich absencję i rotację pomiędzy pracodawcami.

Założycielami startupu są osoby osadzone w psychologii, z doświadczeniem w działach HR i w biznesie, które stworzyły benefit idealnie dopasowany do dzisiejszych realiów.