Modułowo otrzymało 100 000 zł dofinansowania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

„Modułowo” – startup zajmujący się projektowaniem i produkcją modułów elektronicznych i zestawów do samodzielnego montażu DIY, otrzymał dofinansowanie 100 000 PLN z funduszu AIP Seed Capital, obejmującego 15% udziałów w nowoutworzonej spółce.

W maju 2012 roku w Warszawie powstało „Modułowo” – działający głównie w branży elektronicznej startup, który zajmuje się projektowaniem i produkcją autorskich modułów elektronicznych i oprogramowania używanych zarówno przez hobbystów jak i profesjonalistów oraz usługami projektowania i montażu elektroniki na zlecenie. Produkty używane są również do nauki elektroniki i programowania oraz budowania prototypów urządzeń. Przez dwa lata powstało ponad dwadzieścia modułów, z których kilka jest rekomendowanych w branżowych książkach do nauki programowania układów elektronicznych. Produkty pojawią się również na półkach sklepów z elektroniką oraz udostępniane są na warsztatach dla osób zainteresowanych technologią, tworzących niesamowite projekty.

Misją „Modułowo” jest popularyzacja elektroniki jako ciekawej dziedziny nauki, udostępnianie nowoczesnych rozwiązań, narzędzi i oprogramowania, czego pierwszymi krokami jest powstanie wirtualnej Akademii oraz projektowanie i udostępnianie zestawów do samodzielnego montażu DIY wraz z instrukcjami, umożliwiającymi budowę własnych projektów i poznawanie świata elektroniki, również przez osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły.

Dofinansowanie umożliwi zaprojektowanie i wdrożenie kolejnych produktów, modułów elektronicznych, zestawów do montażu DIY, kodów źródłowych, ale również materiałów edukacyjnych, kursów i instrukcji. Mam nadzieję, że przy współpracy z klientami, nowe moduły, będą oferowały jeszcze więcej możliwości, w wyniku czego powstaną jeszcze ciekawsze projekty i zwiększy się grupa odbiorców.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem