mojaBOBOstrona.pl

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Serwis adresowany jest do rodziców małych dzieci oraz ich najbliższych krewnych i przyjaciół. Umożliwia gromadzenie informacji o dziecku i dzielenie się nimi z najbliższymi członkami rodziny i przyjaciółmi oraz…

Serwis adresowany jest do rodziców małych dzieci oraz ich najbliższych krewnych i przyjaciół. Serwis umożliwia gromadzenie informacji o dziecku i dzielenie się nimi z najbliższymi członkami rodziny i przyjaciółmi oraz pozyskiwanie praktycznych wskazówek istotnych dla sprawowania prawidłowej opieki nad małym dzieckiem.


Mojabobostrona.pl to miejsce, w którym rodzice łatwo i bezpiecznie mogą tworzyć niezwykły pamiętnik najważniejszych chwil z życia swojego dziecka (BOBOPAMIĘTNIK), gromadzić zdjęcia, filmy i nagrania dźwiękowe bobasa (BOBOALBUMY), znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań (FORUM DYSKUSYJNE, ARTYKUŁY, FORUM EKSPERCKIE – ze specjalistami różnych dziedzin, m.in. z psychologiem, prawnikiem, dietetykiem, stylistką) , a także korzystać z narzędzi umożliwiających szybki dostęp do najważniejszych informacji medycznych dotyczących dziecka (BOBOALERT).

Pomysł serwisu podsunęło jego wykonawcom – firmie Bobomedia – samo życie. W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin rozsianych jest po całym kraju lub świecie.  Często najbliżsi krewni (zwłaszcza dziadkowie) i przyjaciele rodziców małego dziecka nie mogą na bieżąco obserwować, jak maluch rośnie, jak się rozwija, jak zdobywa nowe umiejętności. W efekcie zapychamy nasze skrzynki mailowe dziesiątkami zdjęć malucha lub chwalimy się naszym bobasem na stronach internetowych, nie zawsze do tego właściwych (np. na stronach o zupełnie innym profilu lub nieposiadających odpowiednich zabezpieczeń). Stąd pomysł stworzenia serwisu, w którym szybko, łatwo i zupełnie za darmo założymy stronę swojemu dziecku.  Serwis gwarantuje najwyższej klasy zabezpieczenia, w tym szyfrowanie transmisji danych przy pomocy protokołu SSL. Dodatkowo użytkownik może indywidualnie ustawiać opcje dostępu do profilu dziecka – od opcji dostępu dla wszystkich użytkowników serwisu, przez dostęp ograniczony wyłącznie do zaakceptowanych przyjaciół, po pełną blokadę dostępu do profilu włącznie.

Właściciele serwisu zadbali o ciekawe rozwiązania funkcjonalne i technologiczne. Użytkownicy mogą uzupełniać pamiętnik Bobasa bezpośrednio z telefonu komórkowego (dzięki prostej opcji zezwalania na dodawanie zdjęć, pamiętnik mogą też uzupełniać dziadkowie, niania lub inne osoby upoważnione przez rodziców). Przy tworzeniu fotoalbumów, użytkownicy korzystają z przyjemnej w obsłudze, prostej aplikacji do obróbki zdjęć. Kolejna ciekawostka to forum eksperckie, które zakłada nie tylko wymianę pytań i odpowiedzi, ale również bazę wątków autorskich publikowanych przez ekspertów oraz wyjątkową opcję prywatnej konsultacji, czyli porady on-line niewidocznej dla pozostałych użytkowników serwisu. Aktualnie trwają prace nad kolejnymi funkcjonalnościami strony. Oferta zostanie uzupełniona o bazę miejsc przyjaznych rodzinie, sklep z zabawkami i artykułami dziecięcymi, materiały redakcyjne (z naciskiem na artykuły eksperckie).
Rozszerzeniem oferty serwisu mojabobostrona.pl jest unikalna aplikacja Boboalert.com. BOBOalert umożliwia stały dostęp do podstawowych danych medycznych dziecka, takich jak: grupa krwi, uczulenia, alergie, stale przyjmowane leki, kontakt do lekarza, kontakt do poradni specjalistycznych. Aplikacja zawiera również podręczny poradnik Pierwszej Pomocy – zbiór cennych wskazówek, jak postępować w nagłych wypadkach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

O wysokiej użyteczności aplikacji Boboalert świadczą m.in. takie opinie:

Aplikacja BOBOalert jest nowoczesnym narzędziem mającym poprawić bezpieczeństwo małego dziecka. W sytuacji kryzysowej daje szybki dostęp do niezbędnych informacji medycznych o dziecku i kontakt do lekarza, który je zna. Zawiera skrótowy poradnik pierwszej pomocy przedmedycznej. Polecam ją rodzicom, dziadkom i wszystkim osobom o opiekującym się maluszkiem – wszystkim, którym dobro dziecka leży na sercu. – Lek. Med. Katarzyna Raczek-Pakuła, lekarz pediatra, konsultant laktacyjny IBCLC, członek zarządu Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Ciekawa formuła serwisu, oferowane funkcjonalności, ładna grafika, prosta nawigacja czy atrakcyjne narzędzia – to tylko kilka z atutów, dla których warto zajrzeć na mojabobostrona.pl. Zapraszamy!

źródło: informacja prasowa