Movens Capital i aniołowie biznesu zainwestowali 2,7 mln zł w The Village – technologię wspierającą mamy w powrocie na rynek pracy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Movens Capital i aniołowie biznesu zainwestowali 2,7 mln zł w The Village – technologię wspierającą mamy w powrocie na rynek pracy

Udostępnij:

Startup The Village tworzący projekt Wioski.co prowadzony przez trzy kobiety wspiera rozwój dzieci i ułatwia mamom powrót na rynek pracy lub nianiom na profesjonalizację swoich usług. Dzięki dofinansowaniu w rundzie seed The Village rozwinie technologię usprawniającą działanie poszczególnych Wiosek i dotarcie do rodziców, opiekunów, pedagogów oraz niań.

Branża opieki nad dziećmi (early stage education) w Polsce dotychczas praktycznie nie był widoczny dla inwestorów, a jest to rynek prężnie rozwijający się na rynkach zagranicznych, w tym głównie amerykańskim, jak również europejskim – w Stanach był w 2019 roku wyceniany na 54,3 miliardy dolarów. Startup założony przez Aleksandrę Kozerę, Agnieszkę Łuczak i Weronikę Matejko-Skwarek dostał wsparcie Funduszu Movens Capital oraz grupy business angels. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój platformy IT ułatwiającej otwieranie i zarządzanie Wioską z perspektywy administracyjnej, komunikacyjnej, ale również pedagogicznej. Część inwestycji posłuży przygotowaniu do ekspansji na rynki zagraniczne. Jeszcze w tym roku, na mapie Polski będzie ponad 100 takich miejsc.

The Village to platforma SaaS budująca marketplace (tzw. SaaS enabled Marketplace), który dociera do dwóch grup docelowych. Łączy rodziców szukających profesjonalnej i bliskościowej opieki dla swojego dziecka i osoby, które taką opiekę, w różnej formie, mogą zapewnić. Ułatwia to mamom powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i stwarza nowe miejsca pracy (np. poprzez profesjonalizację usług niań). To pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie na rynku opieki nad dziećmi i edukacji wczesnodziecięcej na skalę Europy. Wpisuje się światowy trend micro-schoolingu i odpowiada wymaganiom oraz wyzwaniom XXI wieku. Dzięki The Village dostęp do wysokiej jakości edukacji i do miejsc opieki rozwijających indywidualny potencjał dzieci jest coraz powszechniejszy.

Aleksandra Kozera, pomysłodawczyni i CEO The Village jest absolwentką Harvard Graduate School of Education i mamą dwóch wspaniałych synów. To właśnie na Harvardzie powstała idea wiosek, czyli mikro punktów opieki dla dzieci w wieku 1-3 lata, działających w modelu edukacji demokratycznej, inspirowanych filozofią Reggio Emilia i opierających się na najnowszych badaniach nad rozwojem mózgu dzieci.

– Na rynku edukacji wczesnodziecięcej działamy od 2019 roku, testując i ulepszając model działania Wiosek – pod kątem administracyjnym, jak również pedagogicznym, tworząc nasze autorskie curriculum. Z perspektywy rozwoju człowieka, pierwsze 5 lat życia to najważniejszy okres w życiu, tworzący podstawy na cały późniejszy rozwój i życie człowieka. Mamy wizję świata, w którym każde dziecko ma dostęp do wysokiej jakości opieki i edukacji. To, na czym najbardziej nam zależy, to żeby dzieci były ciekawe świata, żeby wchodziły w relacje ze światem i środowiskiem w poczuciu autonomii, zaufania do własnych kreatywnych pomysłów i innowacji w tworzeniu o tym świecie koncepcji. Żeby miały wolność decydowania o sobie i szacunek należący się każdemu człowiekowi. Po to tworzymy projekt Wioski.co i dlatego wspieramy innych w tworzeniu ich własnych miejsc. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu rozwiniemy technologię, która pomoże nam wspierać więcej osób i wychodzić do różnych grup docelowych – komentuje Aleksandra Kozera.

Przemysław Jurgiel- Żyła, Dyrektor Inwestycyjny Movens VC zdradza powody decyzji o inwestycji w The Village: – Zainwestowanie w The Village budujące projekt Wioski.co jest dla nas olbrzymią szansą wsparcia biznesu, który zmieniając świat na lepsze, ma jednocześnie wszelkie predyspozycje do budowania międzynarodowego zasięgu – mówi – Całym teamem Movens VC dopingujemy Spółce w osiąganiu celów dzieląc się naszym know how w zakresie skalowania biznesu i wspierając startup naszą międzynarodową siatką kontaktów. Trzymamy kciuki za lokalne i globalne sukcesy kolejnego „diamentu” w portfolio Movens – dodaje Przemysław Jurgiel-Żyła.

Technologia Wioski.co to platforma wspierająca zakładanie, utrzymanie i rozliczania stron zaangażowanych w budowanie Wiosek. Wspiera kobiety, rodziców, nianie w  procesie od koncepcji biznesowej, poprzez zdobycie wszystkich uprawnień, jak również w zakresie programu edukacyjnego i zasad panujących we Wioskach. Spółka wspiera osoby, które chcą postawić pierwsze kroki we własnej działalności w zakresie dziennej opieki nad dziećmi. Oprócz platformy SaaS spółka buduje marketplace, poprzez który rodzice dzieci mogą znaleźć Wioskę blisko miejscach ich zamieszkania oraz spełniającą bardzo wysokie wymagania dotyczące opieki nad dziećmi – począwszy od unikatowego programu edukacyjnego, małych grup, jak również indywidualnego podejścia do wychowania najmłodszych.