mrolnik.pl zmieni gospodarstwo rolne w rentowny biznes

mrolnikpl zmieni gospodarstwo rolne w rentowny biznes
Udostępnij:
Gospodarstwa rolne rzadko kiedy kojarzą się z nowymi technologiami. Ze stereotypem chcą walczyć polscy przedsiębiorcy stojący za nową aplikacją. Mrolnik wspiera rolników w prowadzeniu agrobiznesu.

Doradca rolny, rolnikowi powie jak żyć

Zarządzanie gospodarstwem rolnym to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności typowych dla biznesmanów z każdej branży. Planowanie i wyznaczenie celów, sprzedaż produktów, obsługa klientów i dbanie o finanse, to chleb powszedni osób trudniących się rolnictwem. Wiele z nich potrzebuje profesjonalnej pomocy doradców specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach prowadzenia biznesu. Szukający wsparcia właściciele gospodarstw rolnych mogą już skorzystać z aplikacji mrolnik.pl, dzięki której zoptymalizują procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.

Stworzona przez Piotra Krajewskiego, Macieja Łosia i Karola Zambrzyckiego platforma mrolnik.pl łączy ze sobą rolników z doradcami rolnymi. Właściciele gospodarstw rolnych korzystając z serwisu uzyskują dostęp do przydatnych narzędzi służących efektywnemu prowadzeniu przedsiębiorstwa. - W tym momencie mrolnik.pl to przede wszystkim wygodny sposób prowadzenia dokumentacji gospodarstwa, zarówno do celów formalnych, jak i na własny użytek doradcy rolnego i rolnika - wyjaśnia Piotr Krajewski, pomysłodawca projektu.

Podstawowe funkcje całkiem za darmo

Za pośrednictwem platformy użytkownicy mogą prowadzić ewidencję wydatków i przychodów gospodarstw rolnych, rejestr stanu magazynów i maszyn, ewidencję pól i zabiegów agrotechnicznych. Zgromadzone w serwisie dane, rolnicy mogą analizować samodzielnie albo konsultując je z doradcami rolnymi, którzy pomogą przedsiębiorcom optymalizować procesy w firmie. - Prywatni wyspecjalizowani w rolnictwie doradcy, będą wspierać rolników w podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu problemów wynikających z prowadzenia gospodarstwa rolniczego, w zakresie doradztwa technologicznego i wsparcia w kwestiach formalnych - mówi Maciej Łoś, współtwórca mrolnik.pl

Podstawowe funkcje aplikacji są bezpłatne, a korzystający z nich rolnicy mają dostęp m.in do wskazówek udzielanych przez doradców rolnych i możliwości wystawiania faktur. Twórcy platformy planują w najbliższym czasie poszerzyć zakres oferty serwisu i pobierać od użytkowników opłaty abonamentowe. Funkcje, o które będzie wzbogacony mrolnk.pl to ewidencja stada gwarantująca rolnikowi oszacowanie zapotrzebowania zwierzyny na paszę, platforma e-lerningowa oraz analiza finansowa gospodarstwa.

Czy mrolnik.pl zmieni rolnictwo?

Obecnie z serwisu korzysta już 800 rolników i doradców rolnych, ale twórcy chcą zwiększyć tę liczbę i stawiają przed sobą ambitne cele. Jednym z nich jest popularyzacja naturalnego rolnictwa i pomoc właścicielom gospodarstw rolnych w wejściu na arenę międzynarodową z polskimi, zdrowymi produktami. Co pomoże pomysłodawcom mrolnik.pl zrealizować zamierzenia? - Doświadczenie zespołu w nowoczesnym prowadzeniu gospodarstw rolnych, współpraca ze środowiskami rolnymi oraz intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja - wyjaśnia Karol Zambrzycki, współtwórca platformy.