Nowe funkcje w MS Teams poprawią work-life balance podczas pracy zdalnej

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Nowe funkcje w MS Teams poprawią work-life balance podczas pracy zdalnej

Udostępnij:

Twórcy MS Teams chcą wspierać pracowników i firmy działające w trybie zdalnym. Główną zmianą będzie zintegrowanie aplikacji z MyAnalytics oraz Workplace Analytics.

Podczas konferencji Microsoft Ignite, gogant technologiczny poinformował o zmianach, które z pewnością ułatwią pracę osobom działającym w trybie home office. Przede wszystkim aplikacja zostanie zintegrowana z MyAnalytics oraz Workplace Analytic to ma przyczynić się do poprawy skupienia użytkowników podczas pracy z domu (nauka budowania nawyku nieprzerwanej pracy), zmniejszenia ich poziomu stresu, a także osiągnięciu tzw. work-life balance.

Na początek twórcy MS Teams oferują funkcję wirtualnego dojazdu do pracy, która pomoże lepiej rozpocząć dzień wszystkim nieprzyzwyczajonym jeszcze do trybu home office. Ta funkcja ma przede wszystkim pomóc tworzyć pewne struktury, dzięki którym zachowamy granicę między pracą a życiem prywatnym. Ale Microsoft będzie oferować pomoc nie tylko przy rozpoczynaniu pracy, ale i jej kończeniu – po wirtualnym powrocie do domu, będziemy mogli uruchomić nowe narzędzie do medytacji opracowane wspólnie z aplikacją Headspace. Dzięki tej funkcji mamy być informowani o naszym nastroju, nauczyć się uważności i „wyłączania się” z trybu pracy.

Poza tym aplikacja będzie dbała o nasz kalendarz i pocztę – gdy zauważy natłok terminów, będzie przypominać o nadmiarze obowiązków i proponować ich zmniejszenie, co ma nas uchronić przed przemęczeniem i wypaleniem zawodowym. W Outlooku natomiast będziemy utrzymywać powiadomienia z sugestiami, do kogo powinniśmy się odezwać i do którego spotkania lepiej przygotować.

W nowym MS Teams pojawi się też zbiór narzędzi na osób zarządzających zespołem. Manager insights ułatwi analizę pracy – dzięki tej funkcji sprawdzimy efektywność spotkań, czas poświęcony na pracę w głębokim skupieniu i liczbę przepracowanych godzin.